Droga Rekolekcji Ignacjańskich
i Ignacjańskiego Kierownictwa Duchowego

Inspiracja, by zorganizować w Parafii spotkanie o drodze ignacjańskiej i rekolekcjach ignacjańskich pojawiła się u mnie w czasie ostatnich tygodniowych rekolekcji, na których byłem w styczniu. Uzmysłowiłem sobie, że pierwsze rekolekcje tego typu odbyłem ponad 30 lat temu, jeszcze jako kawaler, a teraz, po wielu latach, byłem już jako dziadek.

Ten typ formacji, nauki budowania relacji z Bogiem, towarzyszył mi przez wiele lat. w sumie było to 10 takich wyjazdów, a pomiędzy nimi także indywidualne kierownictwo duchowe.

Na czym polega droga ignacjańska?

Jakie owoce przyniosła w moim życiu?

Dlaczego jestem pewien, że za 2 lata znowu pojadę na kolejne takie rekolekcje?

I wreszcie, dlaczego uważam, że droga ignacjańska, prowadząca do osobistego spotkania z Bogiem, jest znakomitym sposobem pogłębiania wiary w czasach, gdy chwieją się autorytety, także w Kościele?

Zapraszam niezależnie od wieku, niezależnie czy ktoś ma 20, 40 czy 60 i więcej lat, niezależnie czy ktoś jest osobą wierzącą, czy poszukującą.

Zapraszam osoby, które mają w swoim życiu podobne doświadczenie. Będzie okazja, by się nim podzieliły.

Równie mile widziane są osoby, które niewiele wiedzą o tej drodze i nie mają z nią doświadczeń.

Jestem ogromnie wdzięczny ludziom, którzy 30 lat temu zachęcili mnie do pierwszego wyjazdu na rekolekcje ignacjańskie. Nie chcę trzymać tego doświadczenia „pod korcem”. Może dla kogoś będzie inspiracją?

Cieszę się, że Ksiądz Proboszcz przyjął pomysł spotkania z dużą otwartością. Informuję też, że nie planuję żadnej serii spotkań. To ma być jednorazowe wydarzenie.

Szymon Grzelak, mąż, ojciec i dziadek, parafianin

Spotkanie odbędzie się w środę, 28 lutego, o godz. 19.00 w sali na plebanii.