Jeden drugiego brzemiona noście.

[Ga 6,2]

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce został włączony w struktury CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i rozpoczął działalność 4 listopada 2015 roku. W skład zespołu wchodzi szesnaście osób.

Dyżury wolontariuszy PZC odbywają się
piątki w godz. 17:00-18:00 na plebanii.

kontakt: kom. 601 243 901

numer konta bankowego
03 8015 0004 0061 8612 2045 0007

Prosimy o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu CARITAS naszej Parafii
Jak przekazać tutaj

15. Mirosław Szałkowski
  16. Grażyna Zabłocka

Działalność Parafialnego Zespołu Caritas

Do głównych zadań Parafialnego Zespołu Caritas należą:

• realizacja inicjatyw i zadań organizowanych przez Caritas Diecezji
  • organizacja i świadczenie doraźnej pomocy: materialnej (paczki żywnościowe, drobny sprzęt, w miarę możliwości - dopłaty do rachunków itp.); merytorycznej (konsultacje prawne, psychologiczne, pośrednictwo w kontaktach z odpowiednimi ośrodkami pomocy społecznej bądź organami władzy); duchowej (wspólna modlitwa, opieka);
  • organizacja samodzielnych akcji charytatywnych;
  • mobilizacja charytatywna parafian.

Wszystkich chętnych do współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas,
bądź osoby znajdujące się w potrzebie (duchowej lub materialnej)
zapraszamy do kontaktu z wolontariuszami
pod numerem telefonu
601 243 901.

Akcje organizowane przez PZC

VII RODZINNY PIKNIK CARITAS
organizowany przez nasz Zespół Caritas.

Nasi Sponsorzy, Darczyńcy i Ofiarodawcy.
Zobacz tutaj

Galeria tutaj

Do głównych zadań Parafialnego Zespołu Caritas należą:

Msze św. integracyjne

Z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas w każdą drugą niedzielę miesiąca odprawiana jest Msza św. integracyjna, której celem jest pogłębianie więzi wspólnotowych wśród Parafian. We Mszy św. uczestniczyć mogą osoby niepełnosprawne, ich Rodziny oraz wszyscy Parafianie, którym nie jest obojętne motto PZC. Po Mszach zapraszamy wszystkich na wspólną Agapę, która odbywa się w sali na Plebanii.

Piknik Caritas

Od 2015 roku Parafialny Zespół Caritas organizuje w niedzielę przed wakacjami Piknik Caritas, podczas którego odbywa się licytacja cennych przedmiotów, zabawa fantowa, występy lokalnych artystów oraz moc atrakcji dla całych rodzin. Dochód z Pikniku przekazany jest na działalność Parafialnego Zespołu Caritas, w tym na dofinansowanie kolonii dla Dzieci z Rodzin potrzebujących.

Sprzedaż paschalików

W okresie Wielkiego Postu Parafialny Zespół Caritas prowadzi w kościele sprzedaż paschalików i świec Caritas. Dochód ze sprzedaży poświęcony jest na działalność statutową Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Parafialnego Zespołu Caritas.

Paczki świąteczne

Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki żywnościowe i higieniczne dla Rodzin, będących pod opieką Zespołu. Produkty zbierane są w okresie Adwentu i Wielkiego Postu w kościele. W roku 2016 paczki finansowane były także ze środków zebranych podczas organizowanego przez Wolontariuszy kiermaszu ciast.

Jałmużna wielkanocna

W okresie Wielkiego Postu Parafialny Zespół Caritas rozprowadza wśród Parafian Skarbonki Miłosierdzia. Pomagają one w czynieniu jałmużny w okresie Wielkiego Postu. Pozyskane środki przeznaczone są na pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii oraz w całej Diecezji.

Gwiazdka Królewicza

Parafialny Zespół Caritas organizuje przed Świętami Bożego Narodzenia akcję Gwiazdka Królewicza, podczas której Dzieciom z rodzin potrzebujących w naszej Parafii przekazywane są paczki świąteczne przygotowane przez Parafian. Akcję uświetnia Wieczerza Wigilijna, organizowana przez Wolontariuszy dla objętych opieką Dzieci.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W okresie Adwentu Parafialny Zespół Caritas przeprowadza w kościele sprzedaż świec Caritas. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na działalność charytatywną Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Parafialnego Zespołu Caritas.