07 maj 2017

IV Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania i w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej Parafii.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/.
  3. Jutro przypada uroczystość Św. Stanisława - Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. będą o godz. 07:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej. Intencje na Mszę św. zbiorową za Stanisławów sprawowaną o godz. 18:00 można składać w zakrystii.
  4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 w kościele.
  5. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10:00 na plebanii.
  6. Msza św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina ze względu na 100. rocznicę Objawień Fatimskich będzie wyjątkowo w sobotę o godz. 18:00.
  7. W sobotę przypada 100. rocznica objawień Najśw. Maryi Panny w Fatimie. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczyste Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej, które rozpocznie się o godz. 21:00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  8. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
  9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  10. Wszystkim członkom Rodzinnych Róż Różańcowych i Kółek Żywego Różańca składamy serdeczne podziękowanie za liczny udział w VI Zjeździe diecezjalnym Rodzinnych Róż Różańcowych zorganizowanym wczoraj w naszej Parafii, za modlitwę, serdeczną atmosferę oraz za pomoc w królewskim przyjęciu naszych Gości.
  11. Organizowany jest wyjazd autokarem na V Pielgrzymkę Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Radzyminie w ramach obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich w sobotę w godz. 9:00 - 15:00. Osoby, które chcą zapisać się na pielgrzymkę zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  12. Rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Okuninki zapraszamy na spotkanie w środę, 24 maja o godz. 19:00. Wypełnione karty kolonijne należy oddać do 14 maja.
  13. Parafialny Zespół Caritas organizuje w niedzielę, 11 czerwca II Piknik Caritas, którego celem jest zebranie funduszy dla osób potrzebujących w naszej Parafii, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z uboższych rodzin. Tradycyjnie podczas Pikniku odbędzie się licytacja oraz zabawa fantowa. Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wsparcie rzeczowe tej inicjatywy. Przekazywać można zabawki, drobne sprzęty domowego użytku lub inne przedmioty, które mogą stać się fantami w zabawie. Prosimy o dostarczanie fantów do zakrystii do 21 maja. Wszystkich chętnych do włączenia się w organizację Pikniku zapraszamy na dyżury Caritas - w każdą niedzielę w godz. 12.30-14.30 na plebanii.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

1. Darian Jakub Zasłonka, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce
    i Kamila Dzięciołowska, panna z Parafii tutejszej;
  2. Przemysław Michał Kwiatkowski, kawaler z Parafii NMP Matki Kościoła w Markach
    i Aneta Gawek, panna z Parafii tutejszej;
  3. Mateusz Ruszkowski, kawaler z Parafii tutejszej
    i Karolina Agata Ziółkowska, panna z Parafii Wniebowzięcia NMP w Sławnie;
  4. Marek Pietrzak, kawaler z Parafii Św. Jerzego w Zielonce
    i Anna Żaneta Godlewska, panna z Parafii tutejszej
  5. Maciej Tomaszewski, kawaler z Parafii tutejszej
    i Barbara Grzelak, panna z Parafii tutejszej;

6. Kamil Porucznik, kawaler z Parafii tutejszej
    i Róża Maria Chacińska, panna z Parafii MB Częstochowskiej w Wołominie.