19 mar 2017

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Ks. Jarosława Gąsiorka z Winnicy na Ukrainie, krajowego duszpasterza Domowego Kościoła na Ukrainie oraz pp. Rusłana i Svitlanę Kahanowycz krajową parę Domowego Kościoła na Ukrainie - rodziców Dk. Siergieja, którzy wczoraj uczestniczyli w międzynarodowym sympozjum zorganizowanym w Sejmie nt. "Ksiądz Franciszek Blachnicki - wychowawca wolnych ludzi" w ramach obchodów 30. rocznicy śmierci Sł. Bożego Ks. Blachnickiego.
  2. Dzisiaj w ramach V KOBYŁKOWSKIEGO FESTIWALU WIELKOPOSTNEGO o godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu znakomitego Zespołu Muzyki Dawnej JERYCHO Bartosza Izbickiego.
  3. Dzisiaj Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży i będą trwały do środy 29 marca. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych poprowadzi ks. Jarosław Mrówczyński, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Rekolekcje dla dzieci i gimnazjalistów będzie prowadził ks. Piotr Celejewski, wikariusz Parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.
  5. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15.
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - codziennie o godz. 15:00 w kościele.
    • DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w piątki o godz. 18:45.
    Po Drodze Krzyżowej zapraszamy do udziału we wspólnej adoracji Krzyża.
  6. Jutro w liturgii obchodzimy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP przeniesioną na poniedziałek ze względu na zbieżność z Niedzielą Wielkiego Postu.
  7. W sobotę, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na AKATYST - bizantyjskie nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina i Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  8. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy 25. Rocznicę erygowania Diecezji Warszawsko - Praskiej. W sobotę nasz Biskup Ordynariusz JE Abp Henryk Hoser zaprasza duchowieństwo, wiernych oraz członków wspólnot i ruchów modlitewnych na obchody Jubileuszu XXV lecia Diecezji Warszawsko - Praskiej podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Katedrze Św. Floriana na Pradze o godz. 11:00. Zaproszenie Ordynariusza tutaj.
  9. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  10. Członków Kółek Różańcowych oraz Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  11. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
  12. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
    "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
    nr KRS 0000223182.
    "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"
    Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
  13. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w kancelarii.
  1. Marcin Traczyk, kawaler z Parafii tutejszej
    i Paulina Aleksandra Sikora, panna z Parafii tutejszej.
  2. Rafał Malinowski, kawaler z Parafii tutejszej
    i Katarzyna Ambroziak, panna z Parafii tutejszej.