12 mar 2017

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W II Niedzielę Wielkiego Postu w całym Kościele w Polsce obchodzony jest dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom "Ad Gentes".
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
  3. Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
  4. Dzisiaj w ramach V KOBYŁKOWSKIEGO FESTIWALU WIELKOPOSTNEGO o godz. 14:00 zapraszamy na Koncert Pasyjny podczas, którego usłyszymy utwór STABAT MATER Antonio Vivaldiego. Wykonawcami będą Marcjanna Myrlak - mezzosopran, Kwartet Smyczkowy /w składzie: Anna Gotartowska - I skrzypce, Krystyna Walkiewicz - II skrzypce, Dariusz Kisieliński - altówka, Kamil Mysiński - wiolonczela/, muzycy orkiestry SINFONIA VARSOVIA i POLSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ. Partię basso continuo będzie realizował Michał Sawicki na pozytywie.
  5. W ramach Festiwalu w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu znakomitego Zespołu Muzyki Dawnej JERYCHO Bartosza Izbickiego.
  6. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15. /Dzisiaj, ze względu na uroczystość Bierzmowania nabożeństwo Gorzkich Żali rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17:00/.
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - codziennie o godz. 15:00 w kościele.
    • DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w piątki o godz. 18:45.
    Po Drodze Krzyżowej zapraszamy do udziału we wspólnej adoracji Krzyża.
  7. Jutro po Mszy św. wieczornej, jak każdego 13. dnia miesiąca, będzie Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej.
  8. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00.
  9. We czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne o godz. 19:00 w sali na plebanii.
  10. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
  11. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
  12. Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie w sobotę o godz. 10:00.
  13. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  14. Z naszej Parafii organizowany jest wakacyjny wyjazd dla dzieci do Ośrodka Rehabilitacyjno - Wypoczynkowego ASTUR w Okunince nad Jeziorem Białym. Więcej informacji: tutaj. Koszt uczestnictwa wynosi 750 zł /opłata zawiera przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie oraz liczne atrakcje turystyczne/. Zapisy prowadzone są do końca marca w zakrystii. Przy zapisach pobierana jest zaliczka w wys. 100 zł.
  15. W niedzielę 26 lutego z ofiar składanych na inwestycje parafialne w ramach tzw. tacy gospodarczej zostało zebrane 6526 zł. Podczas akcji charytatywnej naszego Zespołu CARITAS Karnawałowy Kiermasz Pączków w tym dniu nasi wolontariusze zebrali 2090,84 zł. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za hojność.
  16. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
  17. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
    "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
    nr KRS 0000223182.
    "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"
    Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
  18. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w kancelarii.
  1. Jakub Łaskowski, kawaler z Parafii MB Częstochowskiej w Wołominie
    i Anna Elżbieta Damięcka, panna z Parafii tutejszej.
  2. Marcin Traczyk, kawaler z Parafii tutejszej
    i Paulina Aleksandra Sikora, panna z Parafii tutejszej.
  3. Rafał Malinowski, kawaler z Parafii tutejszej
    i Katarzyna Ambroziak, panna z Parafii tutejszej.