05 mar 2017

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj, z racji przypadającej wczoraj Uroczystości Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii, o godz. 13:00 będzie Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną.
    Podczas Mszy św. będzie poświęcenie nowego proporca Św. Elżbiety Węgierskiej ufundowanego przez pp. Dorotę i Sławomira Podleś ze Stefanówki. Składamy podziękowania fundatorom za ten cenny dar dla naszej Parafii.
  2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 18:00 Jego Ekscelencja Bp Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży licealnej z naszej Parafii. Do sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej przystąpią 44 osoby. Wszystkich przyjmujących dzisiaj dary Ducha Świętego w tym Sakramencie polecamy modlitwom całej wspólnoty Parafialnej.
  3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15. /Dzisiaj, ze względu na uroczystość Bierzmowania nabożeństwo Gorzkich Żali rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17:00/.
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - codziennie o godz. 15:00 w kościele.
    • DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w piątki o godz. 18:45.

Po Drodze Krzyżowej zapraszamy do udziału we wspólnej adoracji Krzyża.
  4. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w tym roku rozpoczną się 26 marca /w IV Niedzielę Wielkiego Postu/ i będą trwały do środy 29 marca. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych poprowadzi ks. Jarosław Mrówczyński, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Rekolekcje dla dzieci i gimnazjalistów będzie prowadził ks. Piotr Celejewski, wikariusz Parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w ramach V KOBYŁKOWSKIEGO FESTIWALU WIELKOPOSTNEGO zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego, solistki i basso continuo - znakomitych muzyków orkiestry SINFONIA VARSOVIA i POLSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ. W programie utwór: STABAT MATER Antonio Vivaldiego.
  6. Członków Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 i Drodze Krzyżowej.
  7. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
  9. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
    "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
    nr KRS 0000223182.
    "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"

Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
  10. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w kancelarii.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

1. Jakub Łaskowski, kawaler z Parafii MB Częstochowskiej w Wołominie
    i Anna Elżbieta Damięcka, panna z Parafii tutejszej.