29 sty 2017

IV Niedziela zwykła

1. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą o g. 7:00, 9:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia przyniesionych do świątyni gromnic.
  2. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas w tym tygodniu z wizytą kolędową składamy podziękowania za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Program Kolędy na najbliższy tydzień można znaleźć tutaj.
    Ofiary składane podczas wizyty kolędowej są przeznaczone na inwestycje parafialne.
  3. Kancelaria parafialna w okresie kolędowym jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 9:30 oraz w soboty od godz. 18:30 do 19:30. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: kom. 694 451 124.
  4. Członków Kółek Różańcowych oraz Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w najbliższą środę.
  5. Małżeństwa, które są zainteresowane przyłączeniem się do powstających w naszej Parafii Kręgów Rodzinnych Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 16:30 na plebanię.
  6. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy gościć Żeński Chór z Parafii MB z Lourdes w Warszawie prowadzony przez p. Jakuba Hutka. Po Mszy św. zapraszamy na krótki Koncert Kolęd.
  7. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na planowane inwestycje parafialne.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
    • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie w czwartek od godz. 17:00;
    • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
    • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. w I Piątki miesiąca o godz. 18:00 razem z rodzicami. Msza św. wieczorna w każdy I Piątek miesiąca będzie sprawowana w intencji wspólnot i grup parafialnych. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00 prowadzona przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu CARITAS.
  9. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  10. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10:00 w sali na plebanii.
  11. Egzamin dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w sobotę w następujących godzinach:
    godz. 14:00 — grupa Edyty Boruc
    godz. 14:45 — grupa Łukasza Boruca
    godz. 15:30 — grupa Ani Pazio
    godz. 16:15 — grupa Emilii Popielewskiej
    godz. 17:00 — grupa Eli Bancerz
    godz. 17:45 — grupa Zosi Bancerz
    godz. 18:30 — grupa Darii Walczuk
    godz. 19:15 — grupa Adama Tabaki
  12. Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie w niedzielę 5 marca podczas Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej przez JE Ks. Bpa Marka Solarczyka.
  13. Msza św. i Wieczór Uwielbienia "Jezus jest Światłem" z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00. Zapraszamy!
  14. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza na dyżury, które odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12:30-13:30 w kancelarii. Zapraszamy szczególnie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebują porady lub wsparcia oraz tych, którzy pragną włączyć się w parafialne dzieła charytatywne.
  15. Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zaprasza do punktu nieodpłatnej pomocy prawnej we wtorki, czwartki i piątki w godz. 13:00 - 17:00 w budynku MOK.