Ogłoszenia parafialne

04 mar 2018

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii. Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną będzie o godz. 13:00.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 17:15.
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO codziennie o godz. 15:00 w kościele.
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci o godz. 17:15,
   dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży, i będą trwały do czwartku 15 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi o. Waldemar Kowalczyk OSPPE z Zakonu Paulinów we Wrocławiu.
  W czasie rekolekcji nasza Parafia będzie przeżywać Nawiedzenie Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej, który przybędzie do nas w środę 14 marca i pozostanie do czwartku 15 marca. Zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w skupieniu rekolekcyjnym i czuwaniu modlitewnym przy naszej Pani Jasnogórskiej.
 4. Od poniedziałku 5 marca do wtorku 13 marca przed Mszą św. o godz. 18:00 będzie Nowenna do MB Jasnogórskiej o dobre owoce Nawiedzenia w naszej Parafii.
 5. W związku z przygotowaniem do Peregrynacji Cudownego Obrazu zapraszamy Służbą Kościelną TOTUS TUUS i panów z Orszaku Procesyjnego na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 19:00 na plebanii.
 6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - Rok I będzie w czwartek o godz. 19:00 w kościele.
 7. Wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19:00 na plebanii.
 8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 9. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po Mszy św. - wspólna Agapa w sali na plebanii.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
 11. Rodziców dzieci zapisanych na kolonie organizowane z naszej Parafii w Mrzeżynie prosimy o odbiór karty uczestnika najpóźniej do końca tygodnia. Przy odbiorze wymagana jest wpłata zaliczki w wys. 200 zł. Poszukujemy pielęgniarki z prawem wykonywania zawodu, która mogłaby wziąć udział w wyjeździe wakacyjnym.
 12. Zbiórki ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:30. Piłka nożna dla ministrantów w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych nr 2 jest w soboty o godz. 14:00.
 13. Osoby, które pragną włączyć się w działalność naszego Chóru Parafialnego zapraszamy na próby w czwartki o godz. 18:45.
 14. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 15. Zachęcamy do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii oraz w całej Diecezji.
 16. Zespół Caritas prowadzi zbiórkę trwałych produktów żywnościowych przeznaczonych na paczki świąteczne dla potrzebujących.
 17. Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce zaprasza na VI Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się dzisiaj w Kobyłce. Program obchodów:
  • godz. 13:00 - Msza Św. w Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce
  • godz. 14:00 - uroczystości przed Pomnikiem Żołnierza Wyklętego na Pl. 15 Sierpnia, podczas których jeszcze żyjący Żołnierze Wyklęci z naszego rejonu otrzymają nominacje na stopnie oficerskie.

  Po uroczystościach pokaz sprzętu wojskowego i grochówka.
 18. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 19. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji.
  Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła wypełniony formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, podpis i przekazać do właściwego Urzędu Skarbowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w sali Caritas /wejście z boku plebanii/.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Artur Jakub Waś, kawaler z Parafii MB Królowej Polski w Wołominie
  i Urszula Gabriela Bołcun, panna z Parafii Św. Krzysztofa w Warszawie.