Ogłoszenia parafialne

11 lut 2018

VI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się w intencji wszystkich osób dotkniętych cierpieniem, a także za opiekujących się chorymi. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
 2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
 3. Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Noworoczny uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej w Wołominie pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka. W programie utwory Z. Noskowskiego, J. S. Bacha, J. Haydna, G. F. Haendla i G. Bacewicz. Wykonawcami będą soliści, Chór i Orkiestra Prywatnej Szkoły Muzycznej w Wołominie. Zapraszamy.
 4. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas w tym tygodniu z wizytą kolędową składamy podziękowania za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. We wtorek kończymy tegoroczną Kolędę. Rodziny, które z różnych powodów nie miały wizyty kolędowej możemy odwiedzić dodatkowo w czwartek, 15 lutego od godz. 16:00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub telefonicznie: /kom. 694 451 124/.
   
  12.02 - poniedz. od g. 15:00 ul. Konopnickiej; Średnia; Wąska; Sempołowskiej;
  13.02 - wtorek od g. 15:00 ul. Narutowicza;
  Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na inwestycje parafialne.
  Pełny program Kolędy tutaj.
 5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 10:00 /z wyjątkiem Środy Popielcowej/ oraz w sobotę od godz. 19:00 do 20:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: kom. 694 451 124.
 6. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz czyny pokutne odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia świąt wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci o godz. 17:15,
   dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
  • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15.
 9. W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne o godz. 19:00 na plebanii.
 10. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci oraz na Mszę św. zbiorową o godz. 18:00. Intencje do Miłosierdzia Bożego prosimy składać do skarbony.
 11. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 12. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
 13. Przedstawicieli wszystkich grup parafialnych zapraszamy na spotkanie jutro po Mszy św. wieczornej do sali Caritas.
 14. W ubiegłą niedzielę Zespół Caritas zorganizował Karnawałowy Kiermasz Ciast domowego wypieku przygotowanych przez naszych wolontariuszy. Dochód z kiermaszu wyniósł 2247 zł i został przeznaczony na cele charytatywne naszej Parafii. Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy.
 15. Z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Dolnego Śląska, która wyruszy w dniach od 30 kwietnia do 4 maja. W planie zwiedzania m.in. Wambierzyce, Krzeszów, Trzebnica, Bardo Śląskie, skarby Kotliny Kłodzkiej oraz zabytki i atrakcje Wrocławia. Koszt 750 zł /obejmuje: autokar, ubezpieczenie, noclegi, pełne wyżywienie oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów/. Zapisy w zakrystii. Jednocześnie informujemy, że planowana Pielgrzymka na Ukrainę została odwołana.