Ogłoszenia parafialne

28 sty 2018

IV Niedziela zwykła

 1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu połączonych zespołów: Chóru ŚWIĄTECZNE FORUM MIESZKAŃCÓW KOBYŁKI i Chóru EFFATHA z Marek, którymi będzie dyrygował Adam Markuszewski.
 3. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Program kolędy:
   
  29.01 - poniedz. od g. 15:00 ul. Asnyka; Wiśniowa; Kasprowicza; Orkana;
  30.01 - wtorek od g. 15:00 ul. Sienkiewicza 14; 16; 1-33;
  31.01 - środa od g. 15:00 ul. Zielona; Szpotańskiego; Nasfetera; Topolowa;
  01.02 - czwartek od g. 15:00 ul. Ogrodowa; Klonowa;
  03.02 - sobota od g. 10:00
  od g. 12.00
  ul. 3 Maja; Staszica;
  ul. Tuwima; Staffa;
  Początek kolędy w tygodniu od godz. 15:00, a w sobotę od godz. 10:00. Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na inwestycje parafialne.
  Pełny program Kolędy tutaj.
 4. W okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 10:00 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: kom. 694 451 124.
 5. W czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 6. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą o g. 7:00, 9:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia przyniesionych do świątyni gromnic.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie w czwartek od godz. 17:00;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek wyjątkowo od godz. 10:00 ze względu na Święto Ofiarowania Pańskiego;
  • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00;
  • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00.
 8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 9. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w salce parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 11. W przyszłą niedzielę Zespół Caritas zaprasza wszystkich Parafian na Karnawałowy Kiermasz Ciast domowego wypieku.
 12. Wczoraj powróciły dzieci i młodzież z zimowiska zorganizowanego z naszej Parafii w Gliczarowie Górnym. W imieniu uczestników składamy podziękowanie opiekunom: Ks. Robertowi, p. Joannie Piankowskiej, p. Dawidowi Nagraba oraz p. Robertowi Ptasińskiemu za poświęcony czas i serce w organizację wypoczynku. Dziękujemy także Zespołowi Caritas za dofinansowanie w wysokości 2000 zł, z którego skorzystało 10. uczestników.
 13. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontu kościoła.
 14. Zespół Caritas składa podziękowania osobom, które włączyły się w zbiórkę artykułów żywnościowych i środków czystości dla potrzebujących rodzin z naszej Parafii, w ramach akcji "TORBA PEŁNA MIŁOŚCI".
 15. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 16. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy od dzisiaj nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji.
  Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła wypełniony formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, podpis i przekazać do właściwego Urzędu Skarbowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w sali Caritas /wejście z boku plebanii/.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Adam Feliks Stańczuk, kawaler z Parafii tutejszej
  i Ewa Antoszewska, panna z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.