Ogłoszenia parafialne

24 gru 2017

IV Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj wieczorem obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Ze względu na Wieczerzę Wigilijną nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
 2. W uroczystość Bożego Narodzenia, wszystkich Parafian i Gości zapraszamy o północy na Pasterkę - uroczystą Mszę św. sprawowaną w Noc Narodzenia Pańskiego.
  W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 13:00. W I Dzień Świąt nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
  W II Dzień Świąt Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Fundusz budowy nowych świątyń w naszej Diecezji.
 3. Msza św. i spotkanie opłatkowe dla ministrantów i lektorów będzie w środę o godz. 18:00.
 4. Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia obchodzona jest jako święto Świętej Rodziny. Wieczorem w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne o godz. 19:00 na zakończenie roku kalendarzowego. Za udział w uroczystym śpiewie hymnu Ciebie Boga wysławiamy podczas nabożeństwa można otrzymać odpust zupełny.
 5. W Niedzielę Świętej Rodziny podczas Mszy św. o godz. 13:00 będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili Jubileusz małżeństwa.
 6. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretki zapraszamy na Mszę św. i spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę o godz. 13:00.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 8. Dzisiaj młodzież ze Wspólnoty Oazowej przygotowała poświęcone sianko na stół wigilijny.
 9. Członkowie Rady Duszpasterskiej przy wyjściu z kościoła rozprowadzają poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 10. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii.
 11. W ubiegły piątek Zespół CARITAS w ramach akcji GWIAZDKA KRÓLEWICZA zorganizował wieczerzę, podczas której 34. dzieci zostało obdarowanych świątecznymi prezentami. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za trud zorganizowania świątecznej akcji oraz wszystkim darczyńcom, za okazane serce naszym dzieciom.
 12. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi "darowizna na cele kultu religijnego" może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii podane w nagłówku gazetki liturgicznej i na stronie Parafii /Tytułem: "Darowizna na cele kultu religijnego"/.