Ogłoszenia parafialne

17 gru 2017

III Niedziela Adwentu

 1. Od dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. W ostatnim tygodniu Adwentu zachęcamy do udziału w Roratach - adwentowej Msza św. o NMP. Dzieci zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej. W imieniu wszystkich dzieci składamy podziękowania właścicielom Cukierni J.G. Marchewka z Kobyłki za ufundowanie świeżych bułeczek na Agapę przez cały Adwent.
 3. Spotkanie przed Pielgrzymką do Ziemi Świętej organizowaną z naszej Parafii od 16 - 23 sierpnia 2018 r. będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Do podpisania umowy z biurem pielgrzymkowym będą potrzebne: nr paszportu, PESEL oraz zaliczka w kwocie 500 zł.
 4. Dzisiaj Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 5. Wszystkie dzieci należące do Scholi zapraszamy na spotkanie opłatkowe w środę o godz.18:30 w salce parafialnej.
 6. Wczoraj został zorganizowany wyjazd do teatru i do kina dla dzieci z naszej Parafii. Dzięki inicjatywie Zespołu CARITAS młodsze dzieci były na przedstawieniu w Teatrze Lalki BAJ w Warszawie. Natomiast dzieci ze Scholi dziecięcej miały wyjazd do kina w Wołominie zorganizowany przez p. Agnieszkę Komosińską. Wszystkim organizatorom i opiekunom składamy serdeczne podziękowania.
 7. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali parafialnej.
 8. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00.
 9. W piątek będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty przed Świętami w godz. od 17:30 do 19:30.
 10. Zbiórka wszystkich ministrantów przed Świętami będzie w sobotę o godz. 11:30.
 11. W przyszłą niedzielę wieczorem obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 ze względu na Wieczerzę Wigilijną. O północy zapraszamy na Pasterkę - uroczystą Mszę św. sprawowaną w Noc Bożego Narodzenia.
 12. W związku z organizacją akcji GWIAZDKA KRÓLEWICZA Zespół Caritas prosi, aby gotowe paczki świąteczne dla Dzieci z rodzin potrzebujących, oznaczone odpowiednim numerem, dostarczyć dzisiaj do zakrystii po Mszach św. lub na dyżur Zespołu. W piątek o godz. 19:00 organizowana będzie wieczerza, podczas której wręczone zostaną prezenty świąteczne dzieciom. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy do tej pory włączyli się do akcji.
 13. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii.
 14. Członkowie Rady Duszpasterskiej przy wyjściu z kościoła rozprowadzają poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 15. Dzisiaj młodzież ze Wspólnoty Oazowej przygotowała poświęcone sianko na stół wigilijny.
 16. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobyłce serdecznie zaprasza osoby samotne i seniorów na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 22 w Kobyłce we wtorek o godz. 11:00.
 17. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi "darowizna na cele kultu religijnego" może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii podane w nagłówku gazetki liturgicznej i na stronie Parafii /Tytułem: "Darowizna na cele kultu religijnego"/.