Ogłoszenia parafialne

10 gru 2017

II Niedziela Adwentu

 1. Dnia 8 grudnia 2017 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Papież Franciszek przyjął rezygnację Abpa Henryka Hosera SAC z urzędu Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej, złożoną ze względu na wiek.
  W związku z tym, Biskup Koadiutor Romuald Kamiński staje się od tej chwili Biskupem Diecezji Warszawsko-Praskiej. Ingres do katedry warszawsko-praskiej odbędzie się 20 stycznia o godz. 11:00.
  Polecajmy w naszych modlitwach osobę Abpa Seniora Henryka Hosera SAC, dziękując Bogu za jego posługę w naszej Diecezji oraz osobę Bpa Romualda Kamińskiego, naszego nowego Pasterza, aby Bóg strzegł Go i prowadził.
 2. Dzisiaj rozpoczęły się w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe i będą trwały do wtorku. Rekolekcje prowadzi Ks. Jarosław Gąsiorek - misjonarz pracujący na Ukrainie, moderator krajowy Ruchu Światło-Życie na Ukrainie, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Winnicy /diecezja Kamieniecko-Podolska/.
  Nauki rekolekcyjne są głoszone dzisiaj podczas wszystkich Mszy św.
  Plan rekolekcji w poniedziałek i wtorek:
  • nauki dla dorosłych: godz. 9:00, 18:00 i 19:30;
  • nauki dla dzieci: godz. 6:45;
  • nauki dla młodzieży: godz. 19:30.
  Spowiedź: rano od godz. 8:30 i po południu od godz. 17.30.
 3. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną Agapę.
 4. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci jest sprawowana w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej.
 5. Z naszej Parafii jest organizowane zimowisko w Gliczarowie Górnym k/Zakopanego, w dniach 20 - 27 stycznia. Wyjazd i powrót busem. Zapraszamy młodzież i dzieci od klasy IV. Koszt 850 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
  Spotkanie organizacyjne dla rodziców przed zimowiskiem będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii. Prosimy o odebranie kart uczestnika zimowiska w zakrystii.
 6. Osoby, które chciałyby zaangażować się w przygotowanie Orszaku Trzech Króli zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 na plebanii.
 7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15. Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 18:00.
 8. Członków Stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitwę w intencji umierających oraz zmarłych oczekujących na zbawienie zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci w sobotę o godz. 6:00 rano.
 9. Spotkanie przed Pielgrzymką do Ziemi Świętej organizowaną z naszej Parafii od 16 - 23 sierpnia 2018 r. będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00. Do podpisania umowy będą potrzebne: nr paszportu, PESEL oraz zaliczka w kwocie 500 zł.
 10. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 11. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do ufundowania prezentów świątecznych dla Dzieci z rodzin potrzebujących w ramach akcji "GWIAZDKA KRÓLEWICZA". Na choince Caritas jest jeszcze 16 gwiazdek oznaczonych numerami, w których znajdują się anonimowe informacje o marzeniach i potrzebach Dzieci otoczonych opieką Zespołu. Osoby, chcące wziąć udział w akcji, mogą zabrać gwiazdkę, przygotować świąteczną paczkę, oznaczyć ją załączonym numerem i odnieść do zakrystii lub na dyżur Zespołu w terminie do przyszłej niedzieli. Zespół Caritas organizuje w piątek, 22 grudnia wieczerzę dla Dzieci, podczas której wręczone zostaną prezenty. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w jej organizację poprzez dostarczenie słodyczy lub napojów, zapraszamy na dyżury, które odbywają się w niedziele w godz. 12.30-13.30 na plebanii.
 12. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii.
 13. Członkowie Rady Duszpasterskiej przy wyjściu z kościoła rozprowadzają poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 14. W przyszłą niedzielę młodzież ze wspólnoty oazowej będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
 15. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi "darowizna na cele kultu religijnego" może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii podane w nagłówku gazetki liturgicznej i na stronie Parafii /Tytułem: "Darowizna na cele kultu religijnego"/.