Ogłoszenia parafialne

26 lis 2017

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11:30 kandydaci: Igor Kluczyński, Tymoteusz Korczak, Przemysław Sufczyński i Łukasz Kryszkiewicz zostaną przyjęci do grona Ministrantów. Prosimy o modlitwę w intencji nowych ministrantów.
 3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby prowadzonych prac remontowych.
 4. Jutro JE Abp Henryk Hoser obchodzi Jubileusz 75. rocznicy urodzin. Uroczysta Msza św. dziękczynna będzie sprawowana przez Jubilata w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godz. 11:00. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Arcypasterza i zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach w Katedrze.
 5. Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19:00, po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00. Spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do godz. 20:00.
 7. W Pierwszą sobotę miesiąca zachęcamy do modlitwy wynagradzającej za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi i o nawrócenie grzeszników. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP będzie o godz. 7:00 i po niej nabożeństwo adoracyjne oraz o godz. 18:00 i po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z adoracją i Różańcem.
 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty z udziałem dzieci będą w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej.
 9. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę, 10 grudnia. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Jarosław Gąsiorek - misjonarz pracujący w Winnicy na Ukrainie.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 11. Parafialny Zespół CARITAS organizuje po raz kolejny akcję "Gwiazdka Królewicza", w ramach której przygotowywane będą prezenty gwiazdkowe dla Dzieci z Rodzin potrzebujących. Zachęcamy wszystkich Parafian do zgłaszania Dzieci w czasie dyżurów wolontariuszy Zespołu CARITAS w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 na plebanii. Zapraszamy szczególnie Rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej uniemożliwiającej przygotowanie świątecznych podarunków.
 12. Wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie z naszej Parafii zaprasza młodzież gimnazjalną, licealną i studencką na Oazę Modlitwy - wyjazd rekolekcyjno-integracyjny w dniach 1 - 3 grudnia. Wyjazd w piątek o godz. 19:00, pobyt w Domu rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek w Laskach k/Warszawy. Powrót w niedzielę w godzinach popołudniowych. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 13. W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarchominie klerycy III roku będą wystawiać sztukę teatralną. Spektakl muzyczny "Wielka wyprawa" przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych; jego kanwą są znane, polskie piosenki dla dzieci, śpiewane przez wiele pokoleń, w oryginalnym opracowaniu wokalnym i muzycznym. Dla dzieci jest to radosna bajka opowiadająca o tym, co robią zabawki, a dla dorosłych to "Wielka wyprawa" do krainy piosenek dzieciństwa. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Piotr Furman, aktor warszawskiego teatru Rampa. Zapraszamy na wspólny wyjazd autokarem w sobotę 9 grudnia o godz. 14:00. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.
 14. Z naszej Parafii jest organizowane zimowisko w Gliczarowie Górnym k/Zakopanego, w dniach 20-27 stycznia. Zapraszamy młodzież i dzieci od klasy IV. Wyjazd i powrót pociągiem. W programie jazda na nartach i wycieczki górskie. Koszt 850 zł. Zapisy w zakrystii.
 15. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi "darowizna na cele kultu religijnego" może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii podane w nagłówku gazetki liturgicznej i na stronie Parafii /Tytułem: "Darowizna na cele kultu religijnego"/.