Ogłoszenia parafialne

19 lis 2017

XXXIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przypada VI rocznica święceń biskupich Bpa Marka Solarczyka. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa i za całą diecezję Warszawsko - Praską.
 2. Dzisiaj Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 4. W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne o godz. 19:00 do sali parafialnej.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 6. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
 7. Kończy się rok kościelny. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 8. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11:30 będzie obrzęd przyjęcia kandydatów do grona Ministrantów.
 9. Członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 10. Parafialny Zespół CARITAS organizuje po raz kolejny akcję "Gwiazdka Królewicza", w ramach której przygotowywane będą prezenty gwiazdkowe dla Dzieci z Rodzin potrzebujących. Zachęcamy wszystkich Parafian do zgłaszania Dzieci w czasie dyżurów wolontariuszy Zespołu CARITAS w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 na plebanii. Zapraszamy szczególnie Rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej uniemożliwiającej przygotowanie świątecznych podarunków.
 11. Z naszej Parafii organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej "Śladami Pana Jezusa" w terminie od 16 - 23 sierpnia 2018 roku. W programie zwiedzanie miejsc związanych z życiem i nauczaniem Pana Jezusa, między innymi: Betlejem, Ein Karem, Nazaret, Tyberiady, Jerozolimy, a także Hebronu, Cezarei Filipowej wraz z pobytem nad Morzem Martwym. Szczegółowy program Pielgrzymki podany jest na tablicy ogłoszeń i tutaj . Koszt wyn. 1890 zł + 700 USD. Cena zawiera: przelot izraelskimi liniami lotniczymi EL AL, noclegi w hotelach ***, wyżywienie /3 posiłki dziennie/, przejazdy autokarem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota i lokalnego przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW. Zapisy do 15 grudnia w zakrystii.
 12. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi "darowizna na cele kultu religijnego" może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii podane w nagłówku gazetki liturgicznej i na stronie Parafii /Tytułem: "Darowizna na cele kultu religijnego"/.
 13. W Katedrze Warszawsko-Praskiej organizowane są Warsztaty Małżeńskie zatytułowane: "WYBRANI DO MIŁOŚCI - O WIĘKSZE SZCZĘŚCIE W MAŁŻEŃSTWIE", które poprowadzi Jacek Pulikowski, autor wielu książek i artykułów, uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych, a także świecki audytor XIV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w Watykanie. Spotkania odbędą się 23, 24 i 25 listopada godz. 19:00 - 21:00 w Katedrze, ul. Floriańska 3.