Ogłoszenia parafialne

12 lis 2017

XXXII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj obchodzony jest DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM pod hasłem "Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie". Organizatorem tego dnia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Co roku wybierany jest jeden kraj szczególnie doświadczany prześladowaniami. W tym roku krajem reprezentującym współczesne męczeństwo chrześcijan jest Bliski Wschód. Prosimy o modlitwę w intencji chrześcijan prześladowanych w tym rejonie świata. Po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc cierpiącym z powodu prześladowań.
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
  3. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania (rok I i rok II) zapraszamy na rekolekcje, które rozpoczną się dzisiaj Mszą św. o godz. 18:00 i spotkaniem po zakończeniu Mszy św. Spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą o godz. 19:00 w kościele. Prosimy kandydatów o zarezerwowanie czasu na rekolekcje. Obecność obowiązkowa. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.
  4. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15. Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 18:00.
  5. Członków Stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitwę w intencji umierających oraz zmarłych oczekujących na zbawienie zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci w sobotę o godz. 6:00 rano.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  7. Z naszej Parafii organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej "Śladami Pana Jezusa" w terminie od 16 - 23 sierpnia 2018 roku. W programie zwiedzanie miejsc związanych z życiem i nauczaniem Pana Jezusa, między innymi: Betlejem, Ein Karem, Nazaret, Tyberiady, Jerozolimy, a także Hebronu, Cezarei Filipowej wraz z pobytem nad Morzem Martwym. Szczegółowy program Pielgrzymki podany jest na tablicy ogłoszeń i tutaj . Koszt wyn. 1890 zł + 700 USD. Cena zawiera: przelot izraelskimi liniami lotniczymi EL AL, noclegi w hotelach ***, wyżywienie /3 posiłki dziennie/, przejazdy autokarem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota i lokalnego przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW. Zapisy do 15 grudnia w zakrystii.
  8. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi "darowizna na cele kultu religijnego" może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii podane w nagłówku gazetki liturgicznej i na stronie Parafii /Tytułem: "Darowizna na cele kultu religijnego"/.