Ogłoszenia parafialne

29 paź 2017

XXX Niedziela zwykła

 1. Członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 będzie uroczyste poświęcenie nowej Figury Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia ufundowanej z inicjatywy p. Zofii Boćkowskiej. Pani Zofii i wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za ten cenny dar dla naszej Parafii.
 3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa październikowe sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:40. Dzieci zapraszamy na ostatni Różaniec wyjątkowo we wtorek razem z dorosłymi.
 4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Konsekracji naszej świątyni dokonał Abp Henryk Hoser SAC 30 października 2011 roku. Jutro podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 złożymy Bogu dziękczynienie za Jego obecność pośród nas i za łaski jakimi darzy nas w tej świątyni.
 5. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. na Starym Cmentarzu będzie o godz. 11:30. Zachęcamy do udziału we Mszy św. na Nowym Cmentarzu w Kobyłce o godz. 14:30. Po Mszy św. będzie procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
 6. W czwartek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Nabożeństwo z procesją za zmarłych polecanych w wypominkach będzie o g. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/.
 7. W Dzień Zaduszny można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą.
 8. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać w dniach od 1 - 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
 9. W zakrystii można składać intencje na wypominki.
 10. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00. Spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do godz. 20:00.
 11. W Pierwszą sobotę miesiąca zachęcamy do modlitwy wynagradzającej za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi i o nawrócenie grzeszników. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP będzie o godz. 7:00 i po niej nabożeństwo adoracyjne oraz o godz. 18:00 i po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z adoracją i Różańcem.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 13. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - Rok II będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele.
 14. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 15. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi "darowizna na cele kultu religijnego" może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii podane w nagłówku gazetki liturgicznej i na stronie Parafii /Tytułem: "Darowizna na cele kultu religijnego"/.