Ogłoszenia parafialne

08 paź 2017

XXVII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: "IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ". Tradycyjnie młodzież prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  3. Dzisiaj oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 18:00 poprowadzi Zespół muzyczny LAETARE z Wołomina. Po Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia - adorację Najśw. Sakramentu, rozważania i wspólny śpiew.
  4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach październikowych, które w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:40. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki razem z dorosłymi o godz. 18:40.
  5. Wczoraj, w Święto Matki Bożej Różańcowej 40 osób z naszej Parafii uczestniczyło w ogólnopolskiej modlitwie na granicy Polski w kościele stacyjnym w miejscowości Nurzec przy granicy z Białorusią. Wszystkim uczestnikom wyjazdu dziękujemy za trud pielgrzymi i modlitwę. Msza św. w intencji Pielgrzymów będzie odprawiona w pierwszą sobotę miesiąca, 4 listopada o godz. 18:00.
  6. Zebranie wolontariuszy Parafialnego Zespołu CARITAS będzie w czwartek po nabożeństwie różańcowym. Na spotkanie zapraszamy osoby, które chcą zaangażować się w działalność charytatywną w naszej Parafii.
  7. W piątek przypada ostatni Dzień Objawień w Roku 100-lecia Objawień Fatimskich. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00 i po Mszy św. na Różaniec połączony z procesją z cudowną Figurą MB Fatimskiej. Ze względu na Nabożeństwo Fatimskie w piątek wyjątkowo nie będzie nabożeństwa październikowego po Mszy św. o godz. 18:00.
  8. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  9. Od przyszłej niedzieli będą przyjmowane intencje na wypominki.
  10. Wczoraj nasi ministranci Jakub Rybałtowski, Łukasz Raczyński i Konrad Okruch otrzymali promocję lektorską w Katedrze Św. Floriana na Pradze podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej przez JE Bpa Marka Solarczyka. Prosimy o modlitwę w intencji nowych lektorów.