Ogłoszenia parafialne

01 paź 2017

XXVI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 2. Od dzisiaj zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:40, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki razem z dorosłymi o godz. 18:40.
 3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który głosił słowo Boże nawet zwierzętom i znany jest ze szczególnej miłości do nich. Zapraszamy w tym dniu dzieci na różaniec św. Franciszka razem ze zwierzętami domowymi. Spotkamy się o godz. 18.40 na placu przed kościołem. Odmówimy różaniec i poświęcimy zwierzęta, które również żyją na chwałę Bożą.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie w I czwartek od godz. 17:00. Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30.
 5. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy poprzez Pismo Święte i komentarze Ojców Kościoła pragną pogłębić relację z Panem Bogiem.
 6. W sobotę, w Święto Matki Bożej Różańcowej z naszej Parafii organizowany jest wyjazd w ramach ogólnopolskiej modlitwy na granicy Polski. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. Wyjazd planowany jest o godz. 7:00 do kościoła stacyjnego w miejscowości Nurzec przy wschodniej granicy. Powrót ok. godz. 19:00. Koszt wyn. 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapisy - po Mszy św. w zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających będzie we wtorek po nabożeństwie październikowym w kościele.
 7. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w wyjeździe zapraszamy w sobotę na nabożeństwo różańcowe w naszym kościele o godz. 14:00 w łączności z modlącymi się na granicach Polski.
 8. W sobotę nasi ministranci Jakub Rybałtowski, Łukasz Raczyński i Konrad Okruch otrzymają posługę lektorską w Katedrze Św. Floriana na Pradze podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:00. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do posługi Lektora.
 9. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją". Tradycyjnie młodzież będzie prowadzić zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.
 10. Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 18:00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. Po Mszy św. będzie wspólna agapa.
 11. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 12. W przyszłą niedzielę oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 18:00 poprowadzi Zespół muzyczny LAETARE z Wołomina. Po Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia - adorację Najśw. Sakramentu, rozważania i wspólny śpiew.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Damian Tomasz Milewski, kawaler z Parafii MB Częstochowskiej w Wołominie
  i Magda Marianna Błaszczak, panna z Parafii tutejszej.