Ogłoszenia parafialne

24 wrz 2017

XXV Niedziela zwykła

 1. W czwartek 14 września Papież Franciszek mianował biskupem koadiutorem naszej diecezji Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Więcej informacji tutaj. Będzie on wspomagał Abp. Henryka Hosera w zarządzaniu diecezją, do czasu przejścia naszego Arcypasterza na emeryturę. Komunikat tutaj.
 2. Dzisiaj alumn Łukasz Piotrowski kończy praktyki akolickie, które od sierpnia odbywał w naszej Parafii. Dziękujemy mu za całą posługę w naszej wspólnocie. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego, łaski i mocy Ducha Św. oraz rychłego spełnienia się marzeń o kapłaństwie Chrystusowym. Prosimy wszystkich o wspieranie go modlitwą w czasie przygotowań do przyjęcia święceń kapłańskich.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie członków Kół Żywego Różańca oraz Rodzinnych Róż Różańcowych.
 4. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania rozpoczynających w tym roku swoje przygotowanie /kl. III gimnazjum/ zapraszamy razem z rodzicami na spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
 5. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła w ramach tzw. tacy gospodarczej.
 6. W piątek w naszej diecezji obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej na Pradze. W tym dniu zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Arcypasterza i całego Kościoła Warszawsko - Praskiego. Ze względu na obchody Rocznicy liturgiczne Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w naszej diecezji jest przeniesione na dzień 3 października.
 7. Dzieci kl. III rozpoczynające przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy razem z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 8. Dzieci uzdolnione muzycznie zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę scholi w sobotę o godz. 12:00 do sali na plebanii.
 9. W Święto Matki Bożej Różańcowej w sobotę 7 października organizowana jest ogólnopolska modlitwa na granicy Polski. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, możemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. Z naszej Parafii organizowany jest wyjazd w tym dniu do kościoła stacyjnego na granicy, by wziąć udział we wspólnej modlitwie różańcowej. Zapisy i szczegółowe informacje - po Mszy św. w zakrystii.
 10. Rozpoczęły się prace związane z ociepleniem kościoła. Od soboty ocieplany jest dach w pomieszczeniach nad zakrystią. Od jutra rozpocznie się montaż nowych witraży w prezbiterium oraz nad bocznym wejściem z tyłu kościoła. Trwają także prace związane z wykończeniem pomieszczenia na plebanii dla potrzeb CARITAS.
 11. Ks. Jarosław Wyszomierski z budującej się Parafii na Maciołkach zaprasza w sobotę 30 września wszystkich motocyklistów na Mszę św. o godz. 12:00 na zakończenie sezonu motocyklowego do kaplicy na Maciołkach przy ul. Szerokiej w Kobyłce. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Damian Tomasz Milewski, kawaler z Parafii MB Częstochowskiej w Wołominie
  i Magda Marianna Błaszczak, panna z Parafii tutejszej.