Ogłoszenia parafialne

17 wrz 2017

XXIV Niedziela zwykła

 1. W ubiegłą środę obchodziliśmy 70. rocznicę urodzin Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji dzisiaj w naszej Parafii gościmy promotora kultu kapłana - męczennika, p. Mateusza Gawrońskiego, który przybliży nam osobę i nauczanie Bł Ks. Jerzego. Po każdej Mszy św. można nabyć komplet płyt z kazaniami ks. Jerzego, a także z jego duchowym testamentem.
 2. Wszystkich uczestników lipcowej Pielgrzymki do Fatimy zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 16:00 do sali na plebani.
 3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 4. Dzisiaj Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 5. Jutro przypada święto Patrona Polski i młodzieży św. Stanisława Kostki. W związku ze świętem przez cały tydzień będą trwały kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.
 6. Spotkanie biblijne, którego celem jest rozważanie, interpretacja oraz modlitwa tekstem Słowa Bożego w oparciu o metodę lectio divina będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy poprzez Pismo Święte i komentarze Ojców Kościoła pragną pogłębić relację z Panem Bogiem.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie członków Kół Żywego Różańca oraz Rodzinnych Róż Różańcowych.
 8. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania rozpoczynających w tym roku swoje przygotowanie /kl. III gimnazjum/ zapraszamy razem z rodzicami na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele.
 9. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła w ramach tzw. tacy gospodarczej.
 10. Dzieci kl. III rozpoczynające przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy razem z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę, 30 września o godz. 10:00.
 11. W ubiegły czwartek powrócili uczestnicy Pielgrzymki autokarowej do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Dziękujemy wszystkim Pielgrzymom za modlitwę, podjęcie trudu pielgrzymiego oraz za wspaniałą atmosferę podczas Pielgrzymki. Msza św. w intencji pielgrzymów będzie w piątek, 13. października o godz. 20:00 w naszym kościele.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Piotr Kurowicki, kawaler z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach
  i Anna Jaźwińska, panna z Parafii tutejszej.