Ogłoszenia parafialne

30 lip 2017

XVII Niedziela zwykła

 1. W okresie wakacyjnym Msze św. w niedziele w naszym kościele są sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. o godz. 13:00 w czasie wakacji jest odwołana.
 2. Obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców z okazji dnia św. Krzysztofa będzie dzisiaj po wszystkich Mszach św.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • w czwartek wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie od godz. 17:00; Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek - od godz. 17:30; Msza św. wieczorna w piątek będzie sprawowana w intencji wspólnot i grup naszej Parafii.
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11:30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z procesją eucharystyczną.
 5. W tym tygodniu wyrusza Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W sobotę Mszą św. o godz. 5:30 przy kościele Św. Anny w Warszawie rozpocznie pielgrzymowanie Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 6:00 z klasztoru oo. Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie wyruszy 306. Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkim pątnikom z naszej Parafii udającym się na Pielgrzymkę życzymy obfitości łask Bożych i owocnego pielgrzymowania.
 6. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby planowanego remontu kościoła.
 7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji "TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW". W kancelarii na plebanii są do odebrania puste tornistry zawierające szczegółowe informacje dotyczące przebiegu akcji. Każdy może pobrać tornister, wypełnić go przyborami i artykułami szkolnymi, takimi jak bloki, zeszyty, kredki, farby, piórniki itp., a następnie zwrócić do kościoła w terminie do 20 sierpnia. Wypełnione tornistry zostaną przekazane dzieciom z rodzin potrzebujących, w tym naszym Parafianom. Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i dla których rok szkolny stanowi trudne wyzwanie prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. i składanie zamówień na wypełnione tornistry.
 8. Burmistrz Miasta Kobyłka serdecznie zaprasza na obchody 73. Rocznicy Powstania Warszawskiego, które odbędą się we wtorek, 1 sierpnia o godz. 16:45 na Cmentarzu Parafialnym w Kobyłce.
 9. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy udanego wypoczynku, pięknej pogody oraz przeżywania tego czasu w przyjaźni z Bogiem.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Artur Dąbrowski, kawaler z Parafii tutejszej
  i Emilia Sychniak, panna z Parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty w Turowie;
 2. Dawid Marcin Podleś, kawaler z Parafii tutejszej
  i Martyna Foryś, panna z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach;
 3. Marcin Mosur, kawaler z Parafii tutejszej
  i Nina Anna Mateńska, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce;
 4. Rafał Nagraba, kawaler z Parafii tutejszej
  i Anna Orzechowska, panna z Parafii tutejszej;

  oraz
 5. Łukasz Jaźwiński, kawaler z Parafii tutejszej
  i Magdalena Matusiak, panna z Parafii tutejszej.