Ogłoszenia parafialne

18 cze 2017

XI Niedziela zwykła

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. We czwartek, na zakończenie Oktawy po Mszy św. wieczornej zachęcamy do udziału w Nieszporach połączonych z procesją Eucharystyczną i błogosławieństwem wianków.
 2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 3. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 w kościele.
 4. Spotkanie biblijne /ostatnie przed wakacjami/ będzie w czwartek o godz. 19:30 /po procesji/ w sali na plebanii.
 5. Msza św. w intencji ministrantów i lektorów na zakończenie roku formacji będzie w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną Agapę.
 6. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzona w Kościele jako Dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji młodzieży działającej w we Wspólnocie Oazowej naszej Parafii. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu, którą poprowadzi młodzież z Ruchu Światło-Życie. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
 7. Dzieci, młodzież oraz wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 17:00.
 8. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji zbiorowej za wszystkich solenizantów.
 9. W sobotę dzieci z naszej Parafii wyjeżdżają na kolonie do Ośrodka Wypoczynkowego w Okunince nad Jeziorem Białym. W wyjeździe uczestniczy 48 dzieci pod opieką p. Agnieszki Komosińskiej, ks. Roberta i wychowawców. Zbiórka uczestników kolonii będzie w sobotę o godz. 7:30 przy kościele. Powrót planowany jest w sobotę 1 lipca. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i opiekunów.
 10. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13:00.
 11. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na plebanii.
 12. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 13. Parafialny Zespół CARITAS dziękuje wszystkim Parafianom za zaangażowanie i liczny udział w Pikniku, który odbył się w ubiegłą niedzielę na terenie naszej Parafii. Dziękujemy Parafianom i Gościom, którzy hojnie wsparli naszą inicjatywę; patronom honorowym, którzy objęli pieczę nad przedsięwzięciem; sponsorom i darczyńcom, którzy dostarczyli produkty żywnościowe, upiekli ciasta oraz ofiarowali fanty; niezrzeszonym w Zespole wolontariuszom i uczniom z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 oraz ze Szkoły "ANIMUS", którzy nie szczędzili sił, by przygotować Piknik. Dzięki hojności wszystkich udało się zebrać 22 367 zł, które zostaną przeznaczone na wsparcie Rodzin potrzebujących w naszej Parafii, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci. Dziękujemy za życzliwość, włączenie się we wspólną zabawę i otwarte serca. Podziękowania i lista osób zaangażowanych w dzieło Pikniku tutaj .
 14. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na potrzeby planowanego remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 15. W sobotę 24 czerwca drużyna ministrantów naszej Parafii zagra mecz o III miejsce w finałach Warszawsko-Praskiej Ligi Piłki Nożnej w kategorii gimnazjum. Mecz będzie rozegrany w Wołominie na boisku przy III LO im. Jana Pawła II o godz. 11:30 /ul. Kazimierza W. 1, wjazd od ul. Reja/. Zapraszamy wszystkich kibiców i cały Fun Club z naszej Parafii.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Robert Sieradziński, kawaler z Parafii tutejszej
  i Urszula Barbara Żołądek, panna z Parafii tutejszej;
 2. Łukasz Kryśkiewicz, kawaler z Parafii tutejszej
  i Olga Kozerska, panna z Parafii tutejszej

  oraz
 3. Konrad Grzegorz Borek, kawaler z Parafii Św. Józefa w Pułtusku
  i Kamila Kałuska, panna z Parafii tutejszej.