Ogłoszenia parafialne

04 cze 2017

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Dzisiaj można otrzymać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie hymnu O, Stworzycielu Duchu, przyjdź.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 4. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła tradycyjnie obchodzone jako II Dzień Zielonych Świąt.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w środę o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 7. Wszystkie scholanki razem z rodzicami zapraszamy w sobotę o godz. 10:00 na krótkie spotkanie kończące całoroczną działalność scholki dziecięcej.
 8. Zbiórka ministrantów oraz kandydatów na ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała będzie w sobotę o godz. 11:30.
 9. W przyszłą niedzielę nasz Parafialny Zespół zaprasza na II Piknik CARITAS, który odbędzie się w godzinach 14.00 - 20.00 na terenie przykościelnym.
  W czasie Pikniku organizowane będą między innymi: występy wokalne, kiermasz wyrobów artystycznych oraz dewocjonaliów, kiermasz ciast, kącik gier planszowych i gier rodzinnych, licytacja, zabawa fantowa oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Piknik zakończy wieczór uwielbienia - wspólna zabawa z Zespołem LAETARE z Wołomina od godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Osoby, które pragną przygotować swoje wyroby na kiermasz ciast, proszone są o dostarczenie ciast w przyszłą niedzielę do godz. 10:00 na Plebanię.
  Celem Pikniku jest zebranie funduszy na wsparcie rodzin potrzebujących, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z biedniejszych rodzin z naszej Parafii.
 10. Wszystkich wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 19:00 do sali na plebanii. Zapraszamy także osoby, które chcą włączyć się w działalność charytatywną w naszej Parafii, oraz wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniach do Pikniku CARITAS.
 11. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała.
 12. Z naszej Parafii organizowana jest 4-dniowa Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, która wyruszy "ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II DO POLSKIEJ FATIMY" w dniach od 11 do 14 września. Podczas Pielgrzymki odwiedzimy Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Ludźmierz i Tyniec. 13 września będziemy uczestniczyć w Nabożeństwie Fatimskim w Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem, które zostało wybudowane jako wotum wdzięczności MB Fatimskiej za uratowanie życia Papieża Polaka.
  Koszt uczestnictwa wynosi 550 zł /obejmuje pełne wyżywienie, noclegi, autokar, bilety wstępu oraz ubezpieczenie/. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.