Ogłoszenia parafialne

28 maj 2017

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę. Od piątku trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia dnia Pięćdziesiątnicy.
 2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10:00 dzieci z klas III naszej Parafii przystąpią do I Komunii Św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. Rodzicom dzieci komunijnych składamy serdeczne podziękowanie za dar ołtarza - ufundowanie nowej ruchomej szopki na Boże Narodzenie do naszego kościoła.
  Ze względu na dzisiejszą uroczystość Msza św. z godz. 11:30 rozpocznie się wyjątkowo o godz. 12:00.
 3. Członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godzinie 13:00.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą sprawowane o tej samej porze.
 5. Wszystkich wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 19:00 do sali na plebanii. Zapraszamy także osoby, które chcą włączyć się w działalność charytatywną w naszej Parafii, a szczególnie Parafian, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniach Pikniku CARITAS.
 6. Uczestników Pielgrzymki do Fatimy, która wyruszy z naszej Parafii w dniach 5 - 11 lipca br. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 19:00.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • w czwartek wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie od godz. 17:00; Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek - od godz. 17:30; wyjątkowo w tym miesiącu po Mszy św. wieczornej nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty w tym okresie, osobom, które dotychczas nie skorzystały z łaski udzielanej wszystkim przez Chrystusa Zmartwychwstałego.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Próba przed uroczystością będzie w piątek o godz. 19:00. Spowiedź przed Rocznicą będzie w sobotę od godz. 16:00.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 11. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na wystrój ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała.
 12. W ubiegłą niedzielę dzięki zbiórce prowadzonej na rzecz misji w Rwandzie Diakonii Misyjnej Ruchu Światło - Życie zostało zebrane 4279 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za hojność i okazane serce.
 13. Parafialny Zespół Caritas organizuje w niedzielę, 11 czerwca II Piknik Caritas, którego celem jest zebranie funduszy dla osób potrzebujących w naszej Parafii, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z uboższych rodzin. Tradycyjnie podczas Pikniku odbędzie się licytacja, zabawa fantowa i wiele ciekawych atrakcji. Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wsparcie rzeczowe tej inicjatywy. W dalszym ciągu można przekazywać przedmioty, które mogą stać się fantami w zabawie. Zachęcamy także do przekazywania dewocjonaliów.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Jacek Andrzej Grabiński, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce
  i Izabela Katarzyna Woźniak, panna z Parafii tutejszej.