14 maj 2017

V Niedziela Wielkanocy

1. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/.
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
  3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na nabożeństwo majowe i próby w poniedziałek i środę o godz. 18:30. Uroczystość I Komunii Św. w naszej Parafii będzie w niedzielę, 28 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00.
  5. W przyszłym 2018 roku uroczystość I Komunii Św. będzie w naszej Parafii w terminie:
    • w niedzielę 20 maja o godz.10:00 dla uczniów Szkoły Podst. nr 2;
    • w niedzielę 27 maja o godz. 10:00 dla uczniów Szkoły Podstawowej "ANIMUS".
  6. Intencje na Mszę św. zbiorową do Miłosierdzia Bożego sprawowaną w piątek o godz. 18:00 prosimy składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  7. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
  8. Rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają Rocznicę I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Uroczystość Rocznicy I Komunii św. będzie w niedzielę 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11:30.
  9. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  10. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz młodzieży z Ruchu Światło Życie wyjeżdżającej w tym roku do Rwandy w celu poprowadzenia Rekolekcji Oazowych w ramach Diakonii Misyjnej Ruchu Światło Życie.
  11. Parafialny Zespół Caritas organizuje w niedzielę, 11 czerwca II Piknik Caritas, którego celem jest zebranie funduszy dla osób potrzebujących w naszej Parafii, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z uboższych rodzin. Tradycyjnie podczas Pikniku odbędzie się licytacja oraz zabawa fantowa. Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wsparcie rzeczowe tej inicjatywy. Przekazywać można zabawki, drobne sprzęty domowego użytku lub inne przedmioty, które mogą stać się fantami w zabawie. Zachęcamy także do przekazywania dewocjonaliów, które będą sprzedawane na specjalnym stoisku. Prosimy o dostarczanie fantów do zakrystii do 21 maja. Wszystkich chętnych do włączenia się w organizację Pikniku zapraszamy na dyżury Caritas - w każdą niedzielę w godz. 12.30-13.30 na plebanii.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

1. Maciej Tomaszewski, kawaler z Parafii tutejszej
    i Barbara Grzelak, panna z Parafii tutejszej;
  2. Kamil Porucznik, kawaler z Parafii tutejszej
    i Róża Maria Chacińska, panna z Parafii MB Częstochowskiej w Wołominie;
  3. Arkadiusz Baltaziuk, kawaler z Parafii tutejszej
    i Ewa Joanna Janeczko, panna z Parafii Nawiedzenia NMP w Tarnobrzegu;

4. Paweł Janusz Chmielewski, kawaler z Parafii tutejszej
    i Joanna Julia Podsiadłowska, panna z Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie.