Ogłoszenia parafialne

30 kwi 2017

III Niedziela Wielkanocy

 1. Spotkanie wszystkich członków Kółek Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 2. Od jutra zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najśw. Maryi Panny, które w naszym kościele będą sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/.
 3. Jutro z naszej Parafii wyrusza Pielgrzymka do Sanktuarium MB w Kodniu. Zbiórka osób wyjeżdżających na Pielgrzymkę będzie o godz. 7:00 rano na parkingu przed kościołem. Powrót planowany jest we wtorek ok. godz. 20:30. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich Pielgrzymów wraz z Ks. Robertem i Dk. Sergiuszem.
 4. W środę przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski oraz Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe będzie o g. 17:15 /jak w niedziele i uroczystości/.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • w czwartek wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie od godz. 17:00; Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek - od godz. 17:30; po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00.
 6. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 7. W sobotę w naszej Parafii odbędzie się VI Diecezjalny Zjazd członków Rodzinnych Kół Różańcowych w godz. 9:00 - 12:00. Uroczystą Mszę św. koncelebrowaną o godz. 10:30 odprawi JE Bp Marek Solarczyk oraz diecezjalni księża moderatorzy Wspólnot Żywego Różańca. Szczegółowy program spotkania podany jest na plakacie tutaj.
  Do udziału w modlitewnym spotkaniu zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca oraz Parafian.
 8. Nasz Diakon Sergiusz Kahanowycz w tym tygodniu zakończy praktyki duszpasterskie, które odbywa w naszej Parafii od 10 lutego. Dziękujemy Księdzu Diakonowi za całą posługę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitego błogosławieństwa w drodze do kapłaństwa oraz wszelkich łask i darów Ducha św. w pracy duszpasterskiej po przyjęciu święceń prezbiteratu, które ma nadzieję otrzymać w sobotę 23 czerwca w Katedrze w Żytomierzu. Dk. Sergiusz wraca na Ukrainę w piątek. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w jego intencji.
 9. W ubiegły wtorek podczas walnego zebrania Zespołu CARITAS odbyły się wybory nowego Zarządu. W wyniku głosowania zostały wybrane następujące osoby: Hanna Bogumił - Prezes, Małgorzata Łuniewska - Skarbnik, Grzegorz Jaszczołt - Członek Zarządu, Jacek Lewandowski - Członek Zarządu. Dotychczasowym osobom pełniącym funkcje w Zarządzie Parafialnego Zespołu CARITAS składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie, pracę i włożone serce w działalność charytatywną w naszej Parafii.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Darian Jakub Zasłonka, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce
  i Kamila Dzięciołowska, panna z Parafii tutejszej;
 2. Przemysław Michał Kwiatkowski, kawaler z Parafii NMP Matki Kościoła w Markach
  i Aneta Gawek, panna z Parafii tutejszej;
 3. Mateusz Ruszkowski, kawaler z Parafii tutejszej
  i Karolina Agata Ziółkowska, panna z Parafii Wniebowzięcia NMP w Sławnie;

  oraz
 4. Marek Pietrzak, kawaler z Parafii Św. Jerzego w Zielonce
  i Anna Żaneta Godlewska, panna z Parafii tutejszej.