Ogłoszenia parafialne

02 kwi 2017

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przypada 12. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Po wszystkich Mszach św. będzie udzielane błogosławieństwo relikwiami Świętego Papieża.
 2. Dzisiaj, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 3. Zapowiadana na dzisiaj Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii została odwołana.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  1. wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie w czwartek od godz. 17:00 Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  2. odwiedziny chorych zostały przeniesione z I Piątku na Wielką Środę, 12 kwietnia;
  3. spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30.
 5. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  1. GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15.
  2. KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - codziennie o godz. 15:00 w kościele.
 6. W najbliższy piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej tradycyjnie już prowadzone ulicami miasta w intencji wszystkich mieszkańców naszej Parafii i całego Miasta. W tym roku przejdziemy ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa, Krasickiego, Tuwima i 3 Maja. Początek Nabożeństwa będzie o godz. 18:45. Wszystkie wspólnoty naszej Parafii prosimy o włączenie się w przygotowanie Nabożeństwa.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. W przyszłą niedzielę przynosimy na liturgię palmy, które zostaną poświęcone na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 8. Dzisiaj, o godz. 19:00 zapraszamy na kolejny Koncert w ramach V KOBYŁKOWSKIEGO FESTIWALU WIELKOPOSTNEGO , podczas którego usłyszymy Pieśni Pasyjne i Wielkanocne w wykonaniu ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" im. St. Hadyny.Więcej informacji
  W przyszłą niedzielę, w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce o godz. 14.00 odbędzie się Koncert Wielkopostny w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego VIVA MUSICA. Zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
 10. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o godz. 11:00 w kościele.
 11. Rodziców, których dzieci zostały zapisane na wakacyjny wyjazd do Okuninki nad Jeziorem Białym prosimy o odbieranie dzisiaj kart kolonijnych w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można składać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Dzisiaj członkowie Zespołu CARITAS prowadzą sprzedaż palm świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zorganizowanie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii. Do wystawionego kosza przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można składać produkty żywnościowe i inne artykuły do paczek świątecznych. Świąteczne paczki zostaną przekazane rodzinom w Wielką Środę.
 14. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 15. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w kancelarii.
 16. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"
  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Robert Biskupski, kawaler z Parafii tutejszej
  i Kamila Kielak, panna z Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie;
 2. Piotr Grędzik, kawaler z Parafii tutejszej
  i Ewa Oniszk, panna z Parafii w Jadowie.