Ogłoszenia parafialne

26 mar 2017

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży i będą trwały do środy. Rekolekcje prowadzi ks. Jarosław Mrówczyński, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Rekolekcje dla dzieci i gimnazjalistów poprowadzi ks. Piotr Celejewski, wikariusz Parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.
  W niedzielę nauki rekolekcyjne są głoszone podczas każdej Mszy św. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą głoszone:
  • dla dorosłych - godz. 7:00; 9:00 18:00 i 19:30;
  • dla dzieci - godz. 10:15 kl. 0-III;
  • godz. 11:15 kl. IV-VI;
  • dla gimnazjalistów - godz. 13:00.
  Spowiedź: rano od godz. 8:30 i po południu od godz. 17:30.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15.
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - codziennie o godz. 15:00 w kościele.
  • DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w piątki o godz. 18:45.
  Po Drodze Krzyżowej zapraszamy do udziału we wspólnej adoracji Krzyża.
 3. Członków Kółek Różańcowych oraz Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 4. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 5. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 6. W przyszłą niedzielę, o godz. 19:00 zapraszamy na kolejny Koncert w ramach V KOBYŁKOWSKIEGO FESTIWALU WIELKOPOSTNEGO , podczas którego usłyszymy Pieśni Pasyjne i Wielkanocne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "ŚLĄSK" im. Stanisława Hadyny. Więcej informacji
 7. Wszystkich wolontariuszy naszego Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek o godz 19:30.
 8. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 9. Dzisiaj członkowie Zespołu CARITAS i młodzież prowadzą zbiórkę do puszek na zorganizowanie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii. Od dzisiaj można składać do wystawionego kosza przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy produkty żywnościowe i inne artykuły, a także ubranka dla dzieci przeznaczone do zorganizowania paczek świątecznych.
 10. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w kancelarii.
 11. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"
  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.