Ogłoszenia parafialne

26 lut 2017

VIII Niedziela zwykła

 1. Członków Kółek Różańcowych oraz Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w środę.
 2. Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Karnawałowy Kiermasz Pączków zaprasza dzisiaj po mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 na pączki, faworki i inne karnawałowe słodkości. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
 3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz czyny pokutne odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia świąt wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 4. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
 5. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w piątki o godz. 18:45.
  • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15.
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - codziennie o godz. 15:00 w kościele.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie w czwartek od godz. 17:00;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. w I Piątki miesiąca o godz. 18:00 razem z rodzicami. Msza św. wieczorna w każdy I Piątek miesiąca jest sprawowana w intencji wspólnot i grup parafialnych. W Wielkim Poście po nabożeństwie Drogi Krzyżowej zapraszamy na adorację Krzyża św. do godz. 20:00.
 8. W sobotę obchodzimy w naszej Parafii uroczystość patronalną Św. Kazimierza Królewicza. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Uroczysta Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13:00.
 9. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 18:00 Jego Ekscelencja Bp Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży licealnej z naszej Parafii.
 10. Próby przed uroczystością przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla kandydatów /Rok II/ będą w poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 w kościele. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania będzie w piątek od godz. 17:30.
 11. W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne o godz. 19:00 na plebanii.
 12. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10:00 w sali na plebanii.
 13. Odprawa dla ministrantów i lektorów przed Bierzmowaniem będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00.
 14. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne w ramach tzw. tacy gospodarczej.
 15. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki:
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej"
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce"
 16. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy od dzisiaj nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji.
  Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w kancelarii.
 17. Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce serdecznie zaprasza na V obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Odbędą się one w Kobyłce w niedzielę 5 marca 2017 r. W Bazylice Świętej Trójcy o godz. 13:00 odprawiona będzie Msza Święta w intencji poległych, pomordowanych i prześladowanych Żołnierzy Wyklętych, a po Mszy św. o godz. 14:00 zaplanowano uroczystości na Placu 15 Sierpnia.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Krzysztof Sławomir Kielczyk, kawaler z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Poświętnem
  i Bożena Godlewska, panna z Parafii tutejszej.