Ogłoszenia parafialne

01 sty 2017

Nowy rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 1. Dzisiaj, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. Z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 2. Od jutra rozpoczynamy duszpasterską wizytę kolędową rodzin naszej Parafii. W pierwszym tygodniu w Kolędzie będzie nam pomagał ks. Piotr Paćkowski. Program Kolędy na pierwszy tydzień można znależć tutaj.
  Ofiary składane podczas wizyty kolędowej są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 3. W czwartek od godz. 17:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W piątek, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Wszystkich Parafian zapraszamy na Mini Orszak Trzech Króli połączony z ewangeliczną inscenizacją Bożego Narodzenia, który rozpocznie się o godz. 11:30. Dzieci zachęcamy do przebrania się w odpowiednie stroje. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. O godz. 17:00 zapraszamy kolędników misyjnych, rodziny i dzieci na wspólne Kolędowanie przy Żłóbku z udziałem Chóru Parafialnego, Męskiej Scholi Gregoriańskiej oraz Scholki dziecięcej. Po wszystkich Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na dzieła misyjne Kościoła.
 5. Próba Scholi dziecięcej będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 w sali parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach podczas Mszy św. o godz. 10:00.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13.00 będzie w naszym kościele Koncert Kolęd w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej w Kobyłce pod dyrekcją p. Alberta Guta. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania.
 8. Msza św. oraz Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
 9. Zespół Caritas pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się do akcji Gwiazdka Królewicza. Dzięki Państwa hojności wspaniałe prezenty otrzymało 31 Dzieci z rodzin potrzebujących naszej Parafii. Dziękujemy także tym, którzy w mijającym roku brali udział w akcjach charytatywnych Caritas, takich jak Tornister Pełen Uśmiechów, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Wielkanocne dzieło Caritas, Jałmużna Wielkopostna czy Piknik Caritas oraz tym, którzy wsparli finansowo i rzeczowo działalność Caritas. Pod opieką Zespołu znalazło się przez ten rok przeszło dwadzieścia Rodzin, które korzystały z pomocy w ramach prowadzonych akcji oraz z doraźnego wsparcia finansowego i rzeczowego. Na działalność charytatywną w naszej Parafii Caritas przeznaczył niemal 10 tysięcy złotych pochodzących z Państwa ofiar i zysków z przeprowadzonych akcji. Za wszystkie dary dziękujemy w imieniu Rodzin potrzebujących. Przede wszystkim jednak dziękujemy za możliwość pośredniczenia w dziełach Miłosierdzia i wspólne rozwijanie ducha pomocy w naszej Parafii.
 10. W okresie kolędowym kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 9:30 oraz w soboty w godz. 18:30 - 19:30. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: kom. 694 451 124.
 11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Fatimy organizowaną z naszej Parafii w terminie od 5 do 11 lipca z okazji 100-lecia Objawień MB Fatimskiej. Szczegółowe informacje podane są na tablicy ogłoszeń i tutaj. Zapisy prowadzone są po Mszy św. w zakrystii.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Dominik Piotr Szerewicz, kawaler z Parafii tutejszej
  i Martyna Stefanko, panna z Parafii Św. Jana Pawła II w Pułtusku.