Ogłoszenia parafialne

20 lis 2016

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana.
  W związku z zakończeniem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, dzisiaj po wszystkich Mszach św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11:30 Bartosz Dąbrowski uczeń kl. IV zostanie przyjęty do grona Ministrantów.
 3. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 4. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  Roraty z udziałem dzieci będą w poniedziałki i wtorki o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej.
  Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu, 4 grudnia. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Adam Jabłoński - kapelan Zakładu Karnego w Czerwonym Borze i od tego roku Krajowy Duszpasterz Więziennictwa.
 6. Członków Kółek Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13:00.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby planowanych inwestycji parafialnych w ramach tzw. tacy gospodarczej.
 8. Próba Scholi dziecięcej, którą prowadzi p. Agnieszka Komosińska, będzie w sobotę o godz. 10:00 w sali parafialnej.
 9. Zespół Caritas po raz drugi organizuje akcję "GWIAZDKA KRÓLEWICZA", w ramach której przygotowywane będą prezenty świąteczne dla Dzieci z rodzin potrzebujących. Zgłoszenia Dzieci do akcji można dokonać w każdą niedzielę na dyżurach Zespołu, które odbywają się w godzinach 12.30-13.30 na plebanii lub tel. 602 113 994. Zapraszamy szczególnie te Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej uniemożliwiającej przygotowanie świątecznych podarunków.
 10. Organizowany jest wyjazd na sztukę teatralną "DON CAMILLO" do Seminarium Duchownego w Tarchominie. Jak co roku klerycy III roku naszego Seminarium Duchownego przygotowują przedstawienie teatralne. Zapraszamy Parafian w każdym wieku na wspólny wyjazd, w sobotę 10 grudnia o godz. 15:00. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Więcej informacji można znaleźć w Gazetce Liturgicznej.