Ogłoszenia parafialne

23 paź 2016

XXX Niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny - tydzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. Światowy Dzień Misyjny (Niedziela Misyjna) ustanowiony został 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI. To dzień solidarności w całym Kościele Powszechnym. Służy budzeniu świadomości misyjnej i odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła.
 2. W związku z obchodzonym Tygodniem Misyjnym w przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć o. Guillermo Aguinaga Pantoja ze Zgromadzenia MISJONARZY KOMBONIANÓW w Warszawie, który poprowadzi animację misyjną podczas wszystkich Mszy św. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na działalność misyjną Zgromadzenia.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci przychodzą na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi o godz. 18:30.
 4. Intencje na Mszę św. zbiorową do MB Nieustającej Pomocy sprawowaną w środę o godz. 18.00 można składać przy obrazie MB oraz w zakrystii.
 5. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10:00 w sali parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Konsekracji naszej Świątyni dokonał Abp Henryk Hoser SAC 30 października 2011 roku podczas uroczystej Mszy św. o godz. 13:00. W V Rocznicę tego wydarzenia podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy składać Bogu dziękczynienie za naszą Parafię i Świątynię oraz zawierzać Jego opiece, za wstawiennictwem Św. Kazimierza Królewicza wszystkich Parafian, a szczególnie fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszej Parafii.
 7. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie po Mszy św. o godz. 13.00.
 8. Kandydatów, którzy rozpoczynają przygotowanie do Bierzmowania zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
 9. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne - czytane w listopadzie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:00;
  • Msza św. za zmarłych - sprawowana 1 i 2 listopada w intencji zmarłych oraz do grudnia w I niedziele o godz. 13:00, a od stycznia w II niedziele miesiąca o godz. 10:00.
  • jednorazowe - czytane 1 listopada - podczas procesji na cmentarzu starym i nowym oraz w Dzień Zaduszny - podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 10. Dzisiejsze ofiary składane na tacę, w ramach tzw. tacy gospodarczej są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 11. Dzisiaj w naszej Parafii odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. dla celów statystycznych Kościoła.
 12. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza na dyżury, które odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12:30-13:30 w kancelarii. Zapraszamy szczególnie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebują porady lub wsparcia oraz tych, którzy pragną włączyć się w parafialne dzieła charytatywne.
 13. Osoby, które chciałyby zaangażować się w działalność powstającego Chóru Parafialnego zapraszamy na próby w czwartki o godz. 19:00 do sali parafialnej.
 14. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia Rycerskie Kalendarze Patriotyczne na rok 2017. Zawierają cenne informacje na temat Objawień Fatimskich, 100-u lat historii Polski wobec zagrożeń bolszewickich oraz liczne fakty dotyczące losów Żołnierzy Wyklętych. Koszt wyn. 30 zł. Dochód przeznaczony jest na cele Zakonu Rycerzy Jana Pawła II /m. in. na wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i na pomoc w zorganizowaniu obozów rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych/ oraz częściowo na potrzeby naszej Parafii.