Ogłoszenia parafialne

16 paź 2016

XXIX Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj, w rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Tradycyjnie młodzież prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.
 2. Dzisiaj Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Chóru "Salve Regina" z Parafii NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa, który prowadzi p. Anastasia Tape.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci przychodzą na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi o godz. 18:30.
 4. Wszystkich, którzy poprzez Pismo Święte i komentarze Ojców Kościoła pragną pogłębić relację z Panem Bogiem w Jego Słowie zapraszamy na spotkanie biblijne w czwartek o godz. 19:00 w sali parafialnej.
 5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz Mszę św. zbiorową o godz. 18:00. Intencje do Miłosierdzia Bożego prosimy składać do skarbony.
 6. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II Papieża. Podczas Mszy świętych będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo relikwiami Świętego.
 7. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano. Przepraszamy za błędne ogłoszenie w ubiegłym tygodniu.
 8. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 9. W przyszłą niedzielę będą zbierane na tacę ofiary przeznaczone na inwestycje parafialne.
 10. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne - czytane w listopadzie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:00;
  • Msza św. za zmarłych - sprawowana 1 i 2 listopada w intencji zmarłych oraz do grudnia w I niedziele o godz. 13:00, a od stycznia w II niedziele miesiąca o godz. 10:00.
  • jednorazowe - czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu nowym i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 11. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej Parafii ks. Zbigniewa Bigdę, z Kazachstanu, który pracuje wśród ludności polskiego pochodzenia w większości dzieci i wnuków polskich zesłańców. Dzięki przeprowadzonej zbiórce zostało zebrane 6460 zł na misje w Kazachstanie. Ks. Zbigniew składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom za hojność i okazane serce.
 12. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza na dyżury, które odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12:30-13:30 w kancelarii. Zapraszamy szczególnie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebują porady lub wsparcia oraz tych, którzy pragną włączyć się w parafialne dzieła charytatywne.
 13. Osoby, które chciałyby zaangażować się w działalność powstającego Chóru Parafialnego zapraszamy na próby w czwartki o godz. 19:00 do sali parafialnej.
 14. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia Rycerskie Kalendarze Patriotyczne na rok 2017. Zawierają cenne informacje na temat Objawień Fatimskich, 100-u lat historii Polski wobec zagrożeń bolszewickich oraz liczne fakty dotyczące losów Żołnierzy Wyklętych. Koszt wyn. 30 zł. Dochód przeznaczony jest na cele Zakonu Rycerzy Jana Pawła II i na potrzeby naszej Parafii.