Ogłoszenia parafialne

18 wrz 2016

XXV Niedziela zwykła

 1. W związku z trwającym Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia dzisiaj przeżywamy Święto Miłosierdzia w naszej Parafii i gościmy w naszej wspólnocie Ks. Roberta Wielądka - misjonarza miłosierdzia. Papież udzielił misjonarzom miłosierdzia władzy przebaczenia grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, aby podkreślić wielkość ich posłania. Misjonarz miłosierdzia może odpuścić zatem m.in. grzech profanacji Najświętszego Sakramentu, schizmy, apostazji czy herezji, a także grzech naruszenia tajemnicy spowiedzi. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem i skorzystania z tej wielkiej łaski udzielanej przez Boga w Roku Jubileuszowym.
 2. Kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczynają II rok przygotowań zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie organizacyjne ok. godz. 19:00.
 3. Dzisiaj obchodzimy w Polsce 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, każda trzecia niedziela września jest dniem modlitw za dziennikarzy, a także sposobnością do wspierania mediów katolickich. W naszej Parafii wolontariusze Radia WARSZAWA prowadzą po Mszach św. zbiórkę do puszek na rzecz naszego diecezjalnego Radia, które w tym roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej rozgłośni.
 4. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 5. Wszystkich członków Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:00 i spotkanie po Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary w ramach tzw. tacy gospodarczej, przeznaczone na potrzeby planowanych inwestycji w Parafii.
 7. Młodzież /gimnazjalistów i licealistów/ zapraszamy na spotkania formacyjne Ruchu Światło - Życie w piątki o godz. 19:00.
 8. Spotkania kandydatów na ministrantów odbywają się w soboty o godz. 11:00. Prosimy rodziców o przypomnienie tej informacji dzieciom.
 9. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza na dyżury, które odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12:30-13:30 w kancelarii. Zapraszamy szczególnie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebują porady lub wsparcia oraz tych, którzy pragną włączyć się w parafialne dzieła charytatywne.
 10. Samorząd uczniowski i wolontariusze ZSP nr 2 w Kobyłce dziękują za wsparcie akcji Adopcja Serca. Dzięki ofiarności rodziców zebraliśmy 651 zł oraz 3,70 Euro i nasza podopieczna Pamela Messomo z Kamerunu może rozpocząć kolejny rok nauki. Dziękujemy!
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Piotr Wycech, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce
  i Małgorzata Konopka, panna z Parafii tutejszej;
 2. Michał Łukasz Klimaszewski, kawaler z Parafii tutejszej
  i Elżbieta Obrębska, panna z Parafii tutejszej.