Ogłoszenia parafialne

11 wrz 2016

XXIV Niedziela zwykła

 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30.
 2. Dzisiaj oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 18:00 poprowadzi Zespół muzyczny LAETARE z Wołomina. Po Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia - adorację Najśw. Sakramentu, rozważania i wspólny śpiew. Wieczory uwielbienia planowane są w każdą II niedzielę miesiąca.
 3. Od września sobotnie Msze św. wieczorne o godz. 18:00 są sprawowane według formularza niedzielnego.
 4. We wtorek obchodzimy Dzień Fatimski. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB, które rozpocznie się po Mszy św. wieczornej.
 5. W czwartek o godz. 19:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie biblijne, którego celem będzie rozważanie, interpretacja oraz modlitwa tekstem Słowa Bożego w oparciu o metodę lectio divina. Zapraszamy wszystkich, którzy poprzez Pismo Święte i komentarze Ojców Kościoła pragną pogłębić relację z Panem Bogiem w Jego Słowie. Spotkania poprowadzi dr Dorota Gurtat.
 6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz Mszę św. zbiorową o godz. 18:00. Intencje do Miłosierdzia Bożego prosimy składać do skarbony.
 7. W sobotę zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
 8. W związku z trwającym Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia w naszej Parafii, podczas którego posługę w konfesjonale będzie pełnił i Słowo Boże będzie głosił nasz parafianin Ks. Robert Wielądek mianowany przez Ojca Św. misjonarzem miłosierdzia. Papież udzielił misjonarzom miłosierdzia władzy przebaczenia grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, aby podkreślić wielkość ich posłania. Misjonarz miłosierdzia może odpuścić zatem m.in. grzech profanacji Najświętszego Sakramentu, schizmy, apostazji czy herezji, a także grzech naruszenia tajemnicy spowiedzi. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem i skorzystania z tej wielkiej łaski udzielanej przez Boga w Roku Jubileuszowym.
 9. Kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczynają II rok przygotowań zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie organizacyjne ok. godz. 19:00.
 10. Młodzież /gimnazjalistów i licealistów/ zapraszamy na spotkania formacyjne Ruchu Światło - Życie w piątki o godz. 19:00.
 11. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów na początku nowego roku formacji będzie w sobotę o godz. 18:00 /uroczysta Msza św., spotkanie i agapa/. Obecność jest obowiązkowa.
 12. Spotkania kandydatów na ministrantów odbywają się w soboty o godz. 11:00. Prosimy rodziców o przypomnienie tej informacji dzieciom.
 13. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili w Polsce 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, każda trzecia niedziela września jest dniem modlitw za dziennikarzy, a także sposobnością do wspierania mediów katolickich. Tego dnia w naszej parafii przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz naszego diecezjalnego Radia WARSZAWA, które w tym roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej rozgłośni.
 14. Wzorem lat ubiegłych w ZSP nr 2 w Kobyłce organizowana jest akcja Adopcja Serca dla naszej podopiecznej Pameli Messomo z Kamerunu. Samorząd Uczniowski i wolontariusze zwracają się do rodziców o wsparcie akcji podczas pierwszego zebrania z rodzicami we czwartek, 15 września.