Ogłoszenia parafialne

17 lip 2016

XVI Niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Warszawsko - Praskiej oraz w mieście Kobyłka. W czwartek do Kobyłki przybędzie grupa 140. Pielgrzymów z Francji, Belgii, Rumunii, Rosji, Białorusi i Indonezji. Rodziny naszej Parafii gościć będą 39. Pielgrzymów z Francji, Rumunii oraz osoby należące do międzynarodowej wspólnoty zakonnej z całego świata.
 2. W piątek zapraszamy na Eucharystię o godz. 18:00 z udziałem Pielgrzymów z całego rejonu. Po Mszy św. na terenie przykościelnym będzie zorganizowane Miasteczko ŚDM podczas, którego będą prezentowane tańce różnych narodów, wspólny śpiew, zabawy oraz stół wiejski. Program wydarzeń ŚDM dla Rejonu Kobyłka i naszej Diecezji jest podany w dzisiejszej gazetce liturgicznej oraz tutaj. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału we wspólnej modlitwie i spotkaniach z Pielgrzymami.
 3. Wszystkich chętnych prosimy o pomoc w przygotowaniu zimnych przekąsek oraz ciast, którymi będziemy częstować pielgrzymów w piątek podczas Miasteczka ŚDM. Gotowe produkty prosimy dostarczyć na plebanię w czwartek wieczorem lub w piątek od godz. 8:00 rano.
 4. Rodziny przyjmujące pielgrzymów prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po odbiór kart informacyjnych z danymi Pielgrzymów.
 5. Próby Scholi ŚDM będą w poniedziałek i środę o godz. 19:00 w sali na plebanii. Wszystkie osoby uzdolnione muzycznie zapraszamy do włączenia się w przygotowanie oprawy muzycznej liturgii sprawowanej w piątek i w niedzielę z udziałem pielgrzymów.
 6. W okresie wakacyjnym niedzielna Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
 7. Obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców z okazji dnia św. Krzysztofa będzie w poniedziałek, 25 lipca po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę, 31 lipca po wszystkich Mszach św.
 8. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy udanego wypoczynku, pięknej pogody oraz przeżywania tego czasu w przyjaźni z Bogiem.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Kamil Zabłocki, kawaler z Parafii tutejszej
  i Ewa Milczarek, panna z Parafii MB Królowej Polski w Wołominie;
 • Marek Andrzej Ruta, kawaler z Parafii tutejszej
  i Katarzyna Galon, panna z Parafii Św. Marcina w Słupnie /diec. płocka/;
 • Maciej Murawski, kawaler z Parafii tutejszej
  i Ewelina Ciuchta, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce;
 • Mateusz Zimowski, kawaler z Parafii w Helenowie
  i Agata Syta, panna z Parafii tutejszej.