Ogłoszenia parafialne

10 lip 2016

XV Niedziela zwykła

 1. Jutro przypada Święto Patrona Europy Św. Benedykta - Opata. Zachęcamy w tym dniu wszystkich do modlitwy o pokój na świecie oraz o poszanowanie chrześcijańskiego dziedzictwa przez narody Europy.
 2. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz Mszę św. zbiorową o godz. 18:00. Intencje do Miłosierdzia Bożego prosimy składać do skarbony.
 3. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00 rano.
 4. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY w Diecezji Warszawsko - Praskiej oraz w mieście Kobyłka, które będą odbywały się w dniach od 21 - 24 lipca. Szczegółowy program podany jest na tablicy ogłoszeń oraz tutaj.
 5. W związku z pobytem pielgrzymów w naszej Parafii, w piątek 22 lipca odbędzie się Wieczorne Miasteczko ŚDM przygotowane przez wolontariuszy. Do organizacji Miasteczka niezbędna jest nam również pomoc Parafian. Wszystkich chętnych bardzo prosimy o przygotowanie zimnych przekąsek typu naleśniki oraz upieczenie ciast, którymi będziemy częstować pielgrzymów. Gotowe produkty prosimy dostarczyć na plebanię wieczorem, 21 lipca lub w dniu pikniku od godz. 8:00 rano. Przewidujemy obecność około 400 osób. Pomocne nam będą również wcześniejsze zgłoszenia jakich produktów możemy się spodziewać. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Rodziny przyjmujące pielgrzymów informujemy, że będziemy kontaktowali się telefonicznie w sprawie zakwaterowania.
 6. Próby Scholi ŚDM odbywają się w czwartki o godz. 19:00 i w soboty o godz. 9:00. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 7. Wolontariusze ŚDM dziękują za ofiary złożone na przygotowanie pobytu pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży oraz dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży do Krakowa. Zostało zebrane 1272 zł.
 8. W okresie wakacyjnym niedzielna Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
 9. Dzisiaj po Mszy św. są zbierane do puszek ofiary na stypendia naukowe dla księży z naszej diecezji studiujących za granicą.
 10. Zakończyły się rozgrywki Warszawsko - Praskiej Ligi Piłki Nożnej. Z radością informujemy, iż drużyna piłkarska Parafii św. Kazimierza Królewicza w sezonie 2015/2016 zdobyła III miejsce w kategorii OPEN. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Parafii.
 11. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy udanego wypoczynku, pięknej pogody oraz przeżywania tego czasu w przyjaźni z Bogiem.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Kamil Zabłocki, kawaler z Parafii tutejszej
  i Ewa Milczarek, panna z Parafii MB Królowej Polski w Wołominie.