Ogłoszenia parafialne

19 cze 2016

XII Niedziela zwykła

 1. Wczoraj decyzją Biskupa Ordynariusza Diecezji Siedleckiej Ks. Piotr Paćkowski został mianowany Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. W imieniu całej wspólnoty Parafialnej składamy Jego Magnificencji szczere gratulacje oraz prosimy wszystkich o modlitwę w jego intencji.
 2. Dzisiaj wolontariusze Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszają na Piknik CARITAS, który odbędzie się w godzinach 14.00 - 17.00 na terenie przykościelnym.
  Piknik rozpocznie się Mszą św. o godz. 13:00, której będzie przewodniczyć JE Bp Marek Solarczyk. W czasie Pikniku organizowane będą między innymi: występy wokalne lokalnych artystów /Władysława Dąbrowskiego, Marty Stroczkowskiej, Chóru Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce pod kier. Jadwigi Skotnickiej/, a także kiermasz wyrobów artystycznych oraz dewocjonaliów, kiermasz ciast, kącik gier planszowych i gier rodzinnych, licytacja oraz zabawa fantowa. Do wylicytowania jest wiele cennych fantów, między innymi: piłka z podpisem zawodnika NBA MARCINA GORTATA, Złota Piłka z podpisami OLIMPIJSKIEJ REPREZENTACJI POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN z 2012, zdjęcie z autografem rajdowego Mistrza Polski KRZYSZTOFA HOŁOWCZYCA, koszulka z podpisami Mistrzów Polski - zawodników LEGII Warszawa, voucher na szkła progresywne do okularów, książki oraz płyta z dedykacją MUŃKA STASZCZYKA, samochód z Salonu HYUNDAI na cały weekend, czekan skialpinisty i himalaisty ANDRZEJA BARGIELA, przepiękna Biblia Jubileuszowa oraz w zabawie fantowej do wygrania: myjka ciśnieniowa KARCHER, sekator BOSCH, odkurzacz piorący LAVOR, rower górski firmy LIMBER, przejażdżka limuzyną PONTIAC rok 1960, bilety do Teatru KAMIENICA, usługi w salonie fryzjerskim oraz inne atrakcyjne przedmioty. Piknik zakończy Koncert Ewangelizacyjny Zespołu LAETARE z Parafii MB Częstochowskiej w Wołominie. Celem Pikniku jest zebranie funduszy na wsparcie rodzin potrzebujących, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z biedniejszych rodzin z naszej Parafii.
  Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do udziału we wspólnej zabawie.
 3. Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe będzie wyjątkowo po Mszy św. wieczornej, /ok. godz. 19:00/.
 4. Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 19:00.
 5. Spotkanie dla osób wyjeżdżających w sobotę, 2 lipca na Pielgrzymkę na Jasną Górę będzie we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii. Potrzebne: nr PESEL oraz wpłata za udział w pielgrzymce.
 6. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
 7. W piątek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji zbiorowej za wszystkich solenizantów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Dzieci, młodzież oraz wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 17:00.
 9. Spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 10. Rodziny przyjmujące pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:00 podczas, której będziemy modlić się o dobre owoce przygotowań do ŚDM w Krakowie. Po Mszy św. będzie nabożeństwo i spotkanie na plebani.
 11. W przyszłą niedzielę, przedstawiciele Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego "Iskierka" działającego przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym będą zbierać ofiary do puszek. Celem zbiórki jest wsparcie budowy przedszkola, które pracuje między innymi z dziećmi z zaburzeniami rozwoju oraz z dziećmi z rodzin ubogich.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Bartosz Szczucki, kawaler z Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie
  i Anna Irena Bobrowska, panna z Parafii tutejszej
 • Jan Adam Kęsik, kawaler z Parafii tutejszej
  i Wioletta Zalewska, MB Częstochowskiej w Wołominie;
 • Tomasz Zwierzyński, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce
  i Małgorzata Kalinowska, panna z Parafii tutejszej.