Ogłoszenia parafialne

05 cze 2016

X Niedziela zwykła

 1. Wczoraj Abp Henryk Hoser udzielił święceń prezbiteratu 6-ciu diakonom z naszego Seminarium Duchownego podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10:00 w katedrze Warszawsko - Praskiej Św. Floriana na Pradze. Prosimy o modlitwę w intencji neoprezbiterów.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są sprawowane w naszym kościele w tygodniu o godz. 18:30 oraz w niedziele o godz. 17:15.
 3. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13:00 będzie poświęcenie nowego proporca Św. Agaty ufundowanego dla naszej Parafii. Składamy serdeczne podziękowania fundatorom za ten cenny dar.
 5. Dzisiaj z okazji Święta Dziękczynienia w całym kraju prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Tegoroczne Święto Dziękczynienia odbywa się pod hasłem: "CHRZEST DAREM MIŁOSIERDZIA". Ofiary można składać po Mszy św. do puszek przed kościołem.
 6. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
 7. Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie integracyjne po Mszy św.
 8. Parafialny Zespół Caritas pragnie serdecznie podziękować za hojność ofiarodawcom, którzy wsparli organizację Pikniku Caritas dostarczając dewocjonalia i fanty na loterię, a także wspierając inicjatywę finansowo. Podczas imprezy planowany jest także kiermasz ciast domowych. Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło, proszone są o dostarczenie upieczonych przez siebie ciast w dniu Pikniku 19 czerwca w godzinach od 8:00 do 10:00 na Plebanię. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na cele charytatywne w naszej Parafii, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z rodzin potrzebujących.
 9. Czcicieli Św. Michała Archanioła oraz wszystkich chętnych zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i nocne czuwanie w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze w sobotę, 2 lipca. Szczegółowy plan pielgrzymki jest podany na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Koszt wyn. 60 zł. W cenie wyjazdu jest przejazd autokarem, ubezpieczenie, ciepłe napoje i woda. Wyżywienie jest we własnym zakresie. Informacje i zapisy w zakrystii oraz u ks. Roberta.
 10. Członkowie Akcji Katolickiej dziękują za ofiary złożone na kwiaty i dekoracje na Boże Ciało. Dzięki ofiarności darczyńców zebrano 1212 zł. Podziękowania składamy także młodym wolontariuszom za pomoc w prowadzeniu zbiórki.
 11. Dzisiaj mieszkańcy dzielnicy Grabicz zbierają podpisy pod pismem do Burmistrza Miasta Kobyłka w sprawie przebudowy ulicy Żwirki i Wigury.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Damian Michał Powierża, kawaler z Parafii tutejszej
  i Monika Michalik, panna z Parafii św. Jakuba Ap. w Piotrowicach;
 • Adam Łukasz Kołtun, kawaler z Parafii tutejszej
  i Anna Monika Łapińska, panna z Parafii w Klembowie;
 • Łukasz Ślesicki, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce
  i Katarzyna Aleksandra Rudnik, panna z Parafii tutejszej.
 • Daniel Roguski, kawaler z Parafii w Pniewniku
  i Paulina Teresa Ołdak, panna z Parafii tutejszej;
 • Mariusz Michał Król, kawaler z Parafii tutejszej
  i Karolina Agnieszka Gajda, panna z Parafii tutejszej.