15 wrz 2024

XXIV Niedziela Zwykła

1. W związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo-zachodnią część Polski,

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
    abp Tadeusz Wojda SAC zaapelował o zorganizowanie w najbliższą niedzielę 22 września po każdej Mszy Św., w każdej diecezji zbiórki pieniężnej na pomoc poszkodowanym.
    Zebrane środki finansowe zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
    Więcej informacji tutaj.
  2. W poniedziałek o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna z okazji 25. rocznicy istnienia Prezydium Legionu Maryi pw. Matki Łaski Bożej przy naszej Parafii.

Do wspólnej modlitwy zapraszamy członków Legionu Maryi oraz osoby zainteresowane włączeniem się w działalność Apostolatu.
  3. W środę przypada święto Patrona Polski i młodzieży św. Stanisława Kostki. W związku ze świętem przez cały tydzień trwają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
    Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.
  4. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
  5. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00 rano.
  6. Ze względu na dramatyczną sytuację powodziową i apel Przewodniczącego KEP o pomoc dla poszkodowanych w powodzi, zapowiadana zbiórka na wsparcie Radia WARSZAWA - naszej rozgłośni diecezjalnej,

będzie w niedzielę 29 września po wszystkich Mszach św.
    Będzie można nabyć radiowe płócienne torby - cegiełki z chrześcijańskimi cytatami motywacyjnymi.
    Zespół Radia serdecznie dziękuje za zaproszenie do naszej Parafii i wsparcie dla radia diecezjalnego w czasach trudnych dla mediów spoza głównego nurtu!
    Radio WARSZAWA online tutaj.
  7. Wczoraj podczas Święta Kobyłki wśród Organizacji Pozarządowych naszą Parafię reprezentował Parafialny Zespół Caritas.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom i osobom wspomagającym za trud i serce włożone w zorganizowanie naszego stoiska piknikowego.
    Dziękujemy także naszym sponsorom: Piekarni KALINKA za chleb, anonimowym dawcom ogórków małosolnych oraz osobom trudzącym się przy wypieku wspaniałych ciast.
    Więcej informacji na stronie Radio WARSZAWA tutaj.
  8. Spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III będzie w sobotę 28 września o godz. 10:00.
    Program spotkań i terminy tutaj..
  9. Wszystkie uzdolnione muzycznie osoby zapraszamy na próby Chóru Parafialnego, które odbywają się w czwartki o godz.18:45 w sali na plebanii.
  10. Od października wznawia działalność Schola Dziecięca prowadzona przez p. Agnieszkę Komosińską. Próby będą w soboty o godz. 11:30.
    Chętnych do włączenia się w działalność Scholi prosimy o zgłaszanie się do katechetki p. Eweliny Lebuda.