21 lip 2024

XVI Niedziela Zwykła

1. Obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców z okazji dnia św. Krzysztofa będzie dzisiaj po wszystkich Mszach św. oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  2. W okresie wakacyjnym Msze św. niedzielne w naszym kościele są sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00.
    Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
  3. Członków Wspólnot Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.
  4. Zachęcamy do udziału w XVI Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka.

Pielgrzymka wyruszy w sobotę o godz. 21:00 z Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej w Warszawie i zakończy się w niedzielę o godz. 15:00 w Sanktuarium Św. Faustyny w Ostrówku.

PIELGRZYMKI W SIERPNIU:

41. WARSZAWSKO-PRASKA PIELGRZYMKA PIESZA
    5 - 14 SIERPNIA

5. Pielgrzymka wyruszy 5 sierpnia z Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Warszawie.
    Zapisy prowadzone są od 1–4 sierpnia w Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie ul. Ostrobramska 72.
    Hasło Pielgrzymki: „UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA”.
    Więcej informacji tutaj

-  41. PRASKA PIELGRZYMKA PIESZA POMOCNIKÓW MARYI MATKI KOŚCIOŁA
    16 - 26 SIERPNIA

16 sierpnia pod hasłem „UMACNIAĆ W RODZINACH KRÓLOWANIE JEZUSA” wyrusza na Jasną Górę 41. Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła.
    Rozpoczęcie Pielgrzymki 16 sierpnia o godz. 6:00 w kościele MB Zwycięskiej na Kamionku, ul. Grochowska 365.
    Pątnicy dotrą na Jasną Górę 25 sierpnia około godziny 9:00, a następnie będą uczestniczyć we Mszy św. o 10:30. Przywilejem pielgrzymki jest prowadzenie w tym dniu nocnego czuwania (od Apelu do Mszy św. o godz. 24:00) w Kaplicy Cudownego Obrazu.
    Grupa Niebieska to grupa różańcowo-modlitewna, skierowana zwłaszcza do osób zaangażowanych we wspólnoty różańcowe.

PIELGRZYMKA NA ROLKACH Z WARSZAWY DO CZĘSTOCHOWY
    22 - 26 SIERPNIA

Organizatorem Pielgrzymki jest nasz organista p. Marceli oraz Księża Michalici.
    W Pielgrzymce uczestniczy 100 rolkarzy, którzy pokonują codziennie 50 - 75 km na rolkach.
    Więcej informacji tutaj
    lub Facebook tutaj.
  6. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji, pięknej pogody oraz przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!