23 cze 2024

XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj zapraszamy na VIII Rodzinny Piknik organizowany przez nasz Zespół Caritas.

W programie Pikniku będzie zabawa fantowa z nagrodą główną, kiermasze ciast i przysmaków oraz liczne atrakcje dla dzieci, między innymi dmuchany plac zabaw i przejażdżka na kucyku, a także stoisko ze specjałami ukraińskimi.
    Wszystkie losy zabawy fantowej biorą udział w losowaniu cennej nagrody specjalnej. Będzie także licytacja bardzo atrakcyjnych przedmiotów. Licytacja i losowanie nagrody specjalnej rozpocznie się o godz. 14:30. Piknik będzie odbywał się od godz. 9:00 do 15:00 na placu kościelnym.
    Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii
  2. Dzisiaj przypada 19. rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego.
    Prosimy o modlitwę w intencji naszego Ordynariusza.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są sprawowane w niedziele o godz. 17:30 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  4. Jutro obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00.
  5. W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
    Ofiary składane na tacę w tym dniu tradycyjnie są przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
    W dniu uroczystości można otrzymać odpust zupełny przez nawiedzenie katedry, konkatedry lub bazyliki mniejszej i odmówienie tam Ojcze naszWierzę w Boga.
    Wierni, którzy posługują się przedmiotami kultu religijnego pobłogosławionymi przez Papieża lub Biskupa /krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik/ mogą również tego dnia otrzymać odpust zupełny, jeśli do swojej modlitwy dodadzą Wierzę w Boga.
  6. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostry Pallotynki z Centrum Misyjnego w Ursusie,

które będą prowadzić kwestę na rzecz budowy nowej szkoły podstawowej w Kamerunie.
    Siostry skierują do nas także świadectwo o swojej posłudze misyjnej.
    Więcej informacji tutaj.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do Kawiarenki przy kościele po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30.
    Prosimy o wsparcie Kawiarenki poprzez przyniesienie domowych wypieków.
  9. W niedzielę 30 czerwca wyruszy po raz XVIII Piesza Pielgrzymka

z Instytutu Studiów nad Rodziną w Łomiankach do Gietrzwałdu - pielgrzymka organizowana w intencji rodzin. Serdecznie zapraszamy do udziału!
    Na zakończenie pieszej pielgrzymki w ramach dziewięcioletniej nowenny przed Jubileuszem Odkupienia jest organizowana nocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
    Jest to noc pokuty za grzechy Polaków i Państwa Polskiego.
    Szczegóły na plakacie dostępnym tutaj oraz w przewodnim liście
    Ponadto gorąco zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom.

10. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji, pięknej pogody oraz przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!