28 kwi 2024

V Niedziela Wielkanocy

1. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu MARGARETKA zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych od środy.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. Od środy zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/ oraz w niedziele o godz. 17:15.
  3. W I Czwartek miesiąca od godz. 17:15 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Członkowie Apostolatu MARGARETKA zapraszają o godz. 17:30 na Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów.
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  4. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski oraz Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
    Msze św. będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji Ojczyzny.
    Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym miesiącu wyjątkowo będą w sobotę od godz. 9:00 /ze względu na Uroczystość NMP Królowej Polski przypadającą w piątek/.
    Prosimy o zgłoszenia chorych w zakrystii lub /tel. 694 451 124/.
  6. W sobotę przypada wspomnienie Św. Floriana Męczennika, Patrona Katedry Praskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej.
    W tym dniu można otrzymać odpust zupełny za nawiedzenie Bazyliki Katedralnej na Pradze i odmówienie Wierzę w BogaOjcze nasz.
  7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w I Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00.
  8. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne Najśw. Sakramentu połączone z procesją eucharystyczną.
  9. Dzisiaj zapraszamy do KAWIARENKI PRZY KOŚCIELE. Po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 można napić się kawy, zjeść ciastko i watę cukrową.
    Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.
  10. W związku z dużą ilością osób zapisanych na Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, organizowaną przez Zespół CARITAS w sobotę 11 maja, prosimy wszystkich o potwierdzenie uczestnictwa w wyjeździe i wpłatę 70 zł do niedzieli 5 maja.
  11. W środę 1 maja o godz. 18:00 w Katedrze Warszawsko - Praskiej zainaugurowany zostanie nowy, wyjątkowy I Warszawsko-Praski Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA SACRA.

Cztery festiwalowe dni długiego weekendu majowego będą w całości poświęcone muzyce sakralnej, muzyce sięgającej nieba.
    Koncerty 2, 3 i 4 maja rozpoczną się o godz. 20:00.
    Zapraszamy!