28 maj 2023

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Dzisiaj można otrzymać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
  2. Dzisiaj dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Św.: Grupa I podczas Mszy św. o godz. 10:00 i Grupa II o godz. 11:45.
    W imieniu naszej wspólnoty parafialnej składamy podziękowania rodzicom za dar ołtarza – ufundowanie kompletu trzech fioletowych ornatów i czerwonej kapy dla naszego kościoła.
    Ze względu na uroczystość pozostałe Msze św. będą sprawowane dzisiaj o godz. 8:00, 13:30 i 18:00
    Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
  3. Dzieci, które dzisiaj przystąpiły do I Komunii Św. będą uczestniczyły w Mszach św. Białego Tygodnia: Grupa I w poniedziałek i czwartek i Grupa II we wtorek i piątek o godz. 18:00.
  4. Spotkanie członków Wspólnot Różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:30.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  5. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane: w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
    Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
  6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17:15 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i od 17:30 Różaniec w intencji kapłanów prowadzony przez członków Apostolstwa Margaretka.
  7. W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00.
    Spowiedź będzie od godz. 17:30.
  8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.
  9. W sobotę podczas Mszy Św. o godz. 10.00, w Katedrze Warszawsko-Praskiej, pięciu diakonów naszego seminarium duchownego przyjmie święcenia prezbiteratu.
    Do święceń przystąpi Dk. Adrian Woźniak, który we wrześniu 2021 roku odbywał w naszej Parafii praktyki duszpasterskie.
    Prosimy o modlitwę w intencji diakonów.
  10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św.
    Próba przed uroczystością będzie w czwartek o godz. 18:35.
    Spowiedź przed Rocznicą będzie w sobotę od godz. 17:30.
  11. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
  12. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała.
  13. Próba dla bielanek, dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała będzie w przyszły poniedziałek, 5 czerwca o godz. 17:15.
  14. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę autokarową do Wilna w terminie od 26 do 29 lipca organizowaną za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA.

W programie między innymi: zwiedzanie Wilna, zamku w Trokach, rejs statkiem po jeziorze Galve oraz zwiedzanie starówki Kowna. Koszt wyn. 250 PLN + 255 EUR.
    Cena zawiera przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu 3*, wyżywienie 2 razy dziennie, opiekę pilota, bilety wstępu, rejs statkiem i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii.
    Więcej informacji tutaj.