14 maj 2023

VI Niedziela Wielkanocy

1. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane: w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
  2. Rodziców dzieci klas IV przeżywających Rocznicę I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 12:30.
  3. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  4. We wtorek w liturgii przypada uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.
    Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu dzieci kl. III zapraszamy na próby przed uroczystością I Komunii Św.:
    Grupa I – we wtorek;
    Grupa II – w czwartek
    po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35.
    Uroczystość I Komunii Św. będzie w niedzielę 28 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00 i 11:45.
  6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w czwartek po nabożeństwie majowym.
  7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 i Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym.
  8. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00.
  9. W sobotę 6. alumnów V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie, wśród nich alumn Jan Podczaski, który we wrześniu odbywał praktyki w naszej Parafii przyjmie święcenia diakonatu z rąk Bpa Jacka Grzybowskiego podczas Mszy św. o godz. 10:00 w Konkatedrze MB Zwycięskiej na Kamionku.
    Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
  10. W sobotę młodzież Ruchu Światło – Życie organizuje wydarzenie ewangelizacyjne STEFANÓWKA PARTY, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00 w kościele. Następnie uczestnicy udadzą się na zabawę taneczną w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce.
    Prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast – wypieki można przynieść w piątek wieczorem lub w sobotę rano na plebanię.
    Naszą młodzież polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
  11. W sobotę nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo o godz. 17:30 /przed Mszą św. wieczorną/.
  12. W sobotę zapraszamy ministrantów, scholę, bielanki i dzieci z naszej Parafii na wyjazd rekreacyjno–modlitewno–formacyjny do Ziołowego Zakątka na Podlasiu
    Zbiórka wyjeżdżających będzie o godz. 8:00 przed kościołem. Koszt wyn. 30 zł.
    Są jeszcze wolne miejsca.
    Szczegóły i zapisy w zakrystii do poniedziałku włącznie.
  13. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy wszystkim o obowiązku spowiedzi w kończącym się okresie wielkanocnym.
    Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św., która przygotowuje nas do przeżycia niedzieli Pięćdziesiątnicy.
  14. Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki przy kościele po Mszach Św. o godz. 10:00 i 11:30.
    Prosimy o przyniesienie domowych wypieków.
  15. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
  16. W niedzielę 18 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje VII Rodzinny Piknik Caritas.
    Uprzejmie prosimy Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie nowych i atrakcyjnych przedmiotów na zabawę fantową.