02 kwi 2023

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.
  2. Program Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego w naszym kościele

tutaj.
  3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
    wtorek od godz. 17:30;
    czwartek i piątek w godz. 16:30 - 17:30;
    sobota w godz. 11:00 - 13:00.
    W dni Triduum Paschalnego podczas Liturgii wieczornej nie będzie spowiedzi.
  4. Dzisiaj obchodzimy 18. rocznicę śmierci Papieża Św. Jana Pawła II.

Dzisiaj ulicami Warszawy przejdzie Marsz Papieski. Wyruszy o godz. 11.00 z Ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie, a następnie przejdzie pod Katedrę św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 12.30.
  5. Dzisiaj zapraszamy na ostatnie w Wielkim Poście Gorzkie Żale o godz. 17:15.
  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie codziennie o godz. 15:00.
  7. Chorych oraz osoby na stałe pozostające w domu będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w Wielką Środę od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie osób, które pragną skorzystać z posługi sakramentalnej w zakrystii.
  8. Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30.
  9. Odprawa ministrantów i lektorów przed Liturgią Triduum Paschalnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.
  10. Młodzież do sztandarów oraz panowie ze służby procesyjnej zbierają się przed procesją rezurekcyjną w niedzielę o godz. 5:30.
  11. Przypominamy o konkursie na największą rodzinną palmę wielkanocną.
    Z palmami konkursowymi zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 11:30.
  12. W zakrystii można składać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  13. Dzisiaj Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych i palm na procesję.
  14. Dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonki z JAŁMUŻNĄ WIELKOPOSTNĄ. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, dzieciom i rodzinom potrzebującym w naszej Parafii.
  15. Zespół CARITAS organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Objawień MB w 1877 roku w Gietrzwałdzie i do Sanktuarium Najśw. Sakramentu w Głotowie.
    Wyjazd planowany jest w sobotę 22 kwietnia o godz. 6:00. Powrót ok. godz. 20:00.
    Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł /w tym opłata za autokar, ubezpieczenie i obiad/.
    Zapisy prowadzone są w zakrystii.
  16. Składamy serdeczne podziękowania za ofiarną i skuteczną pomoc okazaną pani Zofii, która zasłabła w piątek podczas Drogi Krzyżowej ulicami miasta.