26 mar 2023

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Członków Kół Żywego Różańcowych, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w sobotę.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 na plebanii.
  3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    - GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
    - KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
  4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta w intencji wszystkich mieszkańców naszej Parafii i całego Miasta.
    W tym roku przejdziemy ulicami: Królewską, Krasickiego, Bohaterów Ossowa i 3 Maja.
    Początek nabożeństwa o godz. 18:45.
    Wszystkie wspólnoty naszej Parafii prosimy o włączenie się w przygotowanie nabożeństwa.
  5. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach pięciu Pierwszych Sobót miesiąca.
  6. Za tydzień

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.
    W przyszłą niedzielę na liturgię przynosimy palmy, które zostaną poświęcone na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
  7. W przyszłą niedzielę będą do nabycia palmy na liturgię przygotowane przez wolontariuszy Zespołu CARITAS.
    Osoby, który chciałyby wziąć udział w przygotowaniu palm lub mogą dostarczyć bukszpan zapraszamy w sobotę o godz. 10:00 do sali na plebanii.
  8. Przypominamy o konkursie na największą rodzinną palmę wielkanocną. Z palmami konkursowymi zapraszamy w Niedzielę Palmową na Mszę św. o godz. 11:30.
  9. W zakrystii można składać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. Stowarzyszenie WIARY GŁODNI zaprasza dzisiaj po Mszach św. na Charytatywny Kiermasz Wielkanocny wyrobów cukierniczych. Wszystkie wypieki przygotowane zostały przez osoby niepełnosprawne będące podopiecznymi Stowarzyszenia. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie wyjazdu pielgrzymkowego.
  11. Dzisiaj wolontariusze Zespołu CARITAS prowadzą przed kościołem zbiórkę artykułów spożywczych i środków czystości. Zbiórka przeznaczona jest dla osób potrzebujących z naszej Parafii oraz dla matek z dziećmi z Ukrainy. Za okazaną pomoc i serce składamy serdeczne Bóg zapłać!
  12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii. Są także do wzięcia skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
    Skarbonki z Jałmużną przynosimy w przyszłą niedzielę do kościoła.
  13. Starosta Wołomiński oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury FABRYCZKA

zapraszają mieszkańców powiatu wołomińskiego do udziału w POWIATOWYM JARMARKU WIELKANOCNYM, który odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia od godziny 12.00 i potrwa do godziny 18.00.
    Więcej informacji tutaj.