19 mar 2023

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne i będą trwały do środy.
    Nauki rekolekcyjne prowadzi Ks. Robert Wielądek, Krajowy Duszpasterz Rodzin.
    Rekolekcje szkolne poprowadzi Ks. Krzysztof Mętlewicz, doktorant teologii z UKSW w Warszawie.

W niedzielę nauki rekolekcyjne są głoszone podczas każdej Mszy św.
    Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą głoszone:
    - dla dorosłych - godz. 7:00; 9:00; 18:00 i 19:30;
    - szkolne - kl. VII, VIII godz. 10:15; kl. IV-VI godz. 11:15; kl. 0-III godz. 12:30;
    Spowiedź: w poniedziałek i wtorek - rano od godz. 8:30 i po południu od godz. 17:30.
  2. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 19:00.
  3. Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny w tym roku w liturgii została przeniesiona na poniedziałek.
  4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
    KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
    W ten piątek wyjątkowo Droga Krzyżowa: dla dzieci - o godz. 17:30, a dla dorosłych o godz. 19:00.
  5. Uczestników trwających 33-dniowych rekolekcji AD IESUM PER MARIAM zapraszamy:
    - na Nabożeństwo Pokutne w czwartek o godz. 19:00;
    - na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 19:00.
    Zachęcamy do odbycia spowiedzi generalnej.
    Więcej informacji tutaj.
  6. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz 31. Rocznica powstania Diecezji Warszawsko-Praskiej. Msze św. będą o godz. 7:00, 12:00 i 18:00.
    Podczas Mszy św. o godz. 12:00 uczestnicy 33-dniowych rekolekcji dokonają Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg. wskazań Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
    Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Próba Scholi dziecięco-młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 11:30 w sali na plebanii. Planowany wyjazd odbędzie się w innym terminie.
  8. Członków Kół Żywego Różańcowych, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  9. W ubiegły piątek i sobotę wolontariusze CARITAS wraz z młodzieżą ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole nr 2 w Kobyłce prowadzili zbiórkę żywności w Centrum Handlowym LIDL w ramach ogólnopolskiej akcji „TAK, POMAGAM”.

Serdecznie dziękujemy młodzieży i wolontariuszom za udział w akcji.
  10. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę wolontariusze Zespołu CARITAS będą prowadzą przed kościołem zbiórkę artykułów spożywczych i środków czystości, ponieważ zostały wyczerpane zapasy żywności i innych artykułów wydawanych podczas dyżurów. Zbiórka przeznaczona jest dla osób potrzebujących z naszej Parafii oraz dla matek z dziećmi z Ukrainy.
    Za okazaną pomoc i serce składamy serdeczne Bóg zapłać!
  11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
  12. W przyszłą niedzielę przy kościele będzie organizowany Kiermasz osób niepełnosprawnych i kwesta na rzecz Fundacji WIARY GŁODNI.