15 sty 2023

II Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  2. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary.
    Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

• 16.01 - poniedz. od g. 15:00
      ul. Osiedlowa bl. 1; 5; 6
    • 17.01 - wtorek od g. 15:00
      ul. Osiedlowa bl. 3; 4; 8
    • 18.01 - środa od g. 15:00
      ul. Kasprowicza; Ogrodowa; Szpotańskiego
    • 19.01 - czwartek od g. 15:00
      ul. Asnyka; Zielona; Nasfetera
    • 20.01 - piątek od g. 15:00
      ul. Klonowa; Topolowa; Przemysłowa
    • 21.01 -  sobota od g. 10:00
      ul. Orzeszkowej; Broniewskiego
    Pełny plan kolędy tutaj.
  3. W okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:30 do 9:30 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny /kom. 694 451 124/.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej członkowie Wspólnoty GALILEA zapraszają na spotkanie połączone z lekturą Pisma Św. i modlitwą wstawienniczą do salki na plebanii.
  5. W tym tygodniu Spotkanie Biblijne jest odwołane z powodu choroby p. Doroty Gurtat.
  6. W piątek przypada V Rocznica Ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Ordynariusza.
  7. List pasterski Jego Ekscelencji bpa Romualda Kamińskiego z okazji zakończenia etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego księdza Stanisława Szulmińskiego, prezbitera ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni), męczennika za wiarę tutaj.
  8. W piątek o godz. 17:15 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy obrazie "Jezu Ufam Tobie".
  9. Członków Stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitwę w intencji umierających oraz zmarłych oczekujących na zbawienie zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci w sobotę o godz. 6:00 rano.
  10. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Wojciecha Borzyszkowskiego z parafii Św. Michała Arch. we Lwowie – Sichowie w Ukrainie, który będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy, m. in. na rozbudowę ochronki dla dzieci we Lwowie.
  12. Od środy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu będzie towarzyszyć hasło: „CZYŃCIE DOBRO; SZUKAJCIE SPRAWIEDLIWOŚCI”.

Program Nabożeństw Ekumenicznych odprawianych w Warszawie tutaj.
    Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie.